Raport

Epidemia koronawirusa

Eksplozja amunicji w Głogowie. Ojciec z trzyletnią córką trafili do szpitala

Policja ewakuowała mieszkańców budynku (fot. PAP/Darek Delmanowicz)

Do wybuchu amunicji w swoim mieszkaniu doprowadził 51-letni mieszkaniec Głogowa. W wypadku ucierpiał on i jego 3-letnia córka. Zarówno ojciec, jak i dziecko trafili do szpitala. Policja ewakuowała mieszkańców na czas oględzin miejsca zdarzenia.

Wybuch gazu w domu jednorodzinnym. Znaleziono ciała dwóch mężczyzn

W gruzowisku domu jednorodzinnego w Janówce k. Łodzi znaleziono w niedzielę wieczorem ciała dwóch poszukiwanych mężczyzn w wieku 28 i 72 lat. W...

zobacz więcej

Rzecznik głogowskiej policji podinsp. Bogdan Kaleta poinformował, że do zdarzenia doszło w środę po południu w jednym z mieszkań na osiedlu Kopernika w Głogowie.

– 51-letni mężczyzna, manipulując przy starej amunicji, którą posiadał w swoim mieszkaniu, doprowadził do wybuchu. On sam doznał urazu dłoni. Poszkodowana została też jego trzyletnia córka. Oboje trafili do szpitala – powiedział policjant.

Zaznaczył, że nie chodzi o duże pociski czy bomby.

– Ten wybuch nie uszkodził też pomieszczeń czy budynku. Jednak ewakuowaliśmy mieszkańców na czas oględzin przez prokuratora i specjalistów. Ludzie przebywają obecnie w podstawionych przez władze miejskie autobusach komunikacji zbiorowej. Potem powrócą do mieszkań – powiedział policjant.

źródło:

Zobacz więcej