RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Koronawirus – wirtualny asystent odpowie na najważniejsze pytania

Asystent jest codziennie uzupełniany o nowe informacje nt. koronawirusa (fot. Shutterstock/GaudiLab)

Ministerstwo Zdrowia we współpracy z IBM Polska uruchomiło wirtualnego asystenta, który odpowie na pytania dotyczące koronawirusa. Usługa jest dostępna w serwisie pacjent.gov.pl.

Koronawirus – relacja 10.04. Procesja Drogi Krzyżowej w Jerozolimie bez wiernych

Świat zmaga się z epidemią koronawirusa. Groźny wirus wywołujący zapalenie płuc rozprzestrzenił się z Chin i pojawił się w większości państw...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Jak czytamy na stronie Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia (CSIOZ), wirtualny asystent odpowie na najczęstsze pytania nt. koronawirusa, dotyczące zwłaszcza „zakażenia, objawów, kwarantanny, leczenia, zasad przemieszczania się, postępowania w razie zachorowania lub podejrzenia choroby, pracy czy wprowadzonych w związku z epidemią aktów prawnych”.

Asystent jest codziennie uzupełniany o nowe informacje nt. koronawirusa, autoryzowane przez Ministerstwo Zdrowia, Główny Inspektorat Sanitarny i Narodowy Fundusz Zdrowia. Rozwiązanie powstało w zaledwie kilka dni i obsługuje obecnie kilka tysięcy pytań dziennie.

„Wirtualny asystent, oparty o technologię IBM Watson Assistant, czyli algorytm, który korzysta z technik machine learning, sieci neuronowych oraz baz referencyjnych, działa w chmurze publicznej. (…)Jeśli system nie znajdzie właściwej odpowiedzi, przekieruje do kontaktu z odpowiednimi instytucjami, np. Telefoniczną Informacją Pacjenta, obsługiwaną przez NFZ, właściwej sekcji serwisu pacjent.gov.pl (otworzy się w nowej karcie), czy serwisu rządowego gov.pl/koronawirus (otworzy się w nowej karcie)” – czytamy na stronie CSIOZ.

źródło:
Zobacz więcej