RAPORT

Pogarda

Dania rozpoczęła przygotowania budowy Baltic Pipe. To szansa dla Polski

Gazociąg Baltic Pipe ma pomóc Polsce w uniezależnieniu się od surowca z Rosi (fot. Michal Fludra/NurPhoto via Getty Images)
Gazociąg Baltic Pipe ma pomóc Polsce w uniezależnieniu się od surowca z Rosi (fot. Michal Fludra/NurPhoto via Getty Images)

Najnowsze

Popularne

W Danii ruszyły przygotowania do budowy gazociągu Baltic Pipe, a koniec takich prac widać już w Polsce – podał inwestor Gaz-System. W pobliżu duńskiego wybrzeża rozpoczęto działania nad zmianą lokalizacji dróg na terenie, na którym gazociąg ma się połączyć z częścią lądową. Baltic Pipe jest szansą dla Polski na uniezależnienie się od złóż rosyjskich.

20 mld zł na infrastrukturę przesyłową, 60 mld zł na energetyką nuklearną

Ponad 20 mld zł w ciągu 10 lat kosztować będą polskie inwestycje w infrastrukturę przesyłową gazu, energii i ropy. Program uruchomienia energetyki...

zobacz więcej

W Polsce prace przygotowawcze na obszarze, na którym ma się pojawić plac budowy, już się kończą. Polski odcinek ma powstać na trasie Niechorze-Płoty.

Działania w woj. zachodniopomorskim obejmą plac budowy, tunel umożliwiający ominięcie plaży, a także klify i wydmy.

Zakończenie budowy gazociągu Baltic Pipe zaplanowano na październik. Miałby on umożliwić przesyłanie do naszego kraju do 10 mld m sześc. gazu ziemnego. Dzięki temu Polska mogłaby się uniezależnić od gazu z Rosji.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej