Raport

Epidemia koronawirusa

Paprykowe chipsy wycofane ze sprzedaży. Mogą wywołać alergię

Ostatnie badanie produktu wykazało obecność niezadeklarowanej substancji alergennej – dwutlenku siarki (fot. arch.PAP/Jakub Kamiński)

Główny Inspektorat Sanitarny poinformował o wycofaniu z obrotu chipsów paprykowych Snack Day, dostępnych w Lidlu. Decyzja ma związek z wykryciem substancji alergennej – dwutlenku siarki.

GIS zmienił kryteria podejrzenia o zakażenie koronawirusem

Zmianie uległy kryteria podejrzenia o zakażenie koronawirusem – poinformował Główny Inspektorat Sanitarny. W krótkim komunikacie na Twitterze GIS...

zobacz więcej

Ostrzeżenie dotyczy produktu „Snack Day, Chipsy paprykowe, 175 g” z datą minimalnej trwałości 28.09.2020 i 19.10.2020. Producentem jest Trüller Knabber – Gebäck GmbH, ul. Erna – Scheffler – Str. 3, 51103 Köln, Niemcy.

Główny Inspektor Sanitarny przekazał, że firma Lidl sp. z o.o. sp. k. ze względu na bezpieczeństwo konsumentów z alergią na siarczyny samodzielnie podjęła decyzję o wycofaniu z rynku produktu.

Firma poinformowała, że ostatnie badanie produktu wykazało obecność niezadeklarowanej substancji alergennej – dwutlenku siarki.

Klienci z alergią na siarczyny nie powinni spożywać wycofywanego produktu ze względu na możliwe wystąpienie reakcji alergicznej. Dla pozostałych osób (bez alergii na siarczyny) artykuł nie stwarza ryzyka.

źródło:

Zobacz więcej