RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Śmierć kolejnego zarażonego koronawirusem. To 59-letni ksiądz

To drugi zmarły ksiądz, który był zakażony koronawirusem (fot.PAP/Jakub Kaczmarczyk)
To drugi zmarły ksiądz, który był zakażony koronawirusem (fot.PAP/Jakub Kaczmarczyk)

Zmarł ks. Roman Kopacz, proboszcz parafii Drwinia w powiecie bocheńskim. Miał 59 lat. Kapłan był zarażony koronawirusem, natomiast nie wiadomo jeszcze na pewno, co było bezpośrednią przyczyną jego śmierci — poinformował ks. Ryszard Stanisław Nowak, rzecznik prasowy biskupa tarnowskiego.

Dwóch mężczyzn zmarło na koronawirusa w szpitalu we Wrocławiu

W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu, który jest szpitalem zakaźnym, zmarło w nocy dwóch pacjentów zakażonych...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Księża z parafii należących do dekanatu Uście Solne są objęci kwarantanną, gdyż mieli kontakt ze zmarłym kapłanem podczas dekanalnego spotkania formacyjnego, dotyczącego m.in. organizacji pracy duszpasterskiej w dekanacie w obecnej sytuacji.

Ks. Roman Kopacz urodził się 27 lutego 1961 r. w Jaśle. Wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie, a po ukończeniu studiów filozoficzno-teologicznych otrzymał święcenia kapłańskie z rąk biskupa tarnowskiego Jerzego Ablewicza w Tarnowie.

Jako wikariusz pracował w następujących parafiach: Gręboszów (od 26 czerwca 1986 r.), Bobowa (od 23 sierpnia 1989 r.) i Szczepanowice (od 1 września 2006 r.). Od 1991 do 1999 r. pracował jako misjonarz na Ukrainie. 2 października 2000 roku został mianowany proboszczem parafii pod wezwaniem Niepokalanego Serca NMP w Przybysławicach.

1 lipca 2007 r. otrzymał nominację na urząd proboszcza parafii pod wezwaniem Matki Bożej Królowej Polski w Drwini. Ponadto sprawował obowiązki notariusza dekanatu Uście Solne i dekanalnego duszpasterza małżeństw i rodzin w tymże dekanacie.

Informacje o dacie pogrzebu zostaną podane w późniejszym czasie.

źródło:
Zobacz więcej