RAPORT

Kampania 2020

Wszystkie rejsy LOT odwołane do 11 kwietnia

Epidemia uderza w biznes lotniczy (fot.PAP/Mateusz Marek)

W związku z decyzją polskiego rządu o przedłużeniu zawieszenia połączeń lotniczych z powodu epidemii koronawirusa wszystkie loty zaplanowane od 29 marca do 11 kwietnia 2020 r. zostały odwołane. Do 11 kwietnia realizujemy tylko loty czarterowe w ramach operacji „LOTdoDomu” — poinformowała spółka.

Premier: Jesteśmy lepiej przygotowani na wstrząsy zewnętrzne

Wraz z członkami gospodarczego sztabu kryzysowego zrobię wszystko, by jak najłagodniej przeprowadzić Polskę przez czas perturbacji ekonomicznych i...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

„W związku z decyzją polskiego rządu o przedłużeniu zawieszenia połączeń lotniczych do dnia 11 kwietnia 2020 roku włącznie, podyktowaną rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2 w Polsce i na świecie, loty zaplanowane w dniach 29 marca — 11 kwietnia 2020 roku zostały odwołane. W związku z powyższym do 11 kwietnia realizujemy tylko loty czarterowe w ramach operacji #LOTdoDomu” — poinformował LOT.

Spółka zapewniła, że „zmodyfikowała” politykę zmian biletów. „Szczegóły i wykaz połączeń w ramach operacji #LOTdoDomu dostępne są na stronie lot.com" — czytamy.

We wtorek w Dzienniku Ustaw opublikowane zostało rozporządzenie Rady Ministrów z 24 marca br. ws. zakazów w ruchu lotniczym. Zgodnie z nim wprowadza się zakaz lądowania cywilnych samolotów wykonujących loty międzynarodowe z pasażerami na lotniskach wpisanych do rejestru lotnisk cywilnych i lądowiskach wpisanych do ewidencji lądowisk.

Wyjątkiem są m.in. loty: przewożące powracających do Polski wyczarterowanymi samolotami, na zlecenie Prezesa Rady Ministrów, czarterowe realizowane przez obcych przewoźników lotniczych, które będą wykonywane na zlecenie państw obcych, w celu powrotu ich obywateli.

Rozporządzenie wprowadza zakaz wykonywania lotów w ruchu krajowym, z wyjątkiem lądowania handlowego w celu zabrania lub pozostawienia towarów lub poczty. Rozporządzenie wchodzi w życie 29 marca, traci moc 11 kwietnia.

źródło:
Zobacz więcej