RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

Kichnął na sprzedawczynię, odpowie za terroryzm

George Falcone stanie przed sądem (New Jersey OAG)
George Falcone stanie przed sądem (New Jersey OAG)

Mieszkaniec amerykańskiego stanu New Jersey został zatrzymany po tym, jak celowo kichnął na pracownicę sklepu. Przekonywał przy tym, że jest zakażony koronawirusem. 50-latek odpowie za groźby terrorystyczne.

Udawał, że ma koronawirusa, żeby zobaczyć kombinezony ochronne

63–latek z Zamościa chciał zobaczyć służby w kombinezonach ochronnych, dlatego powiadomił policjantów o samookaleczeniu i zarażeniu...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Do incydentu doszło w niedzielę po południu czasu lokalnego w markecie sieci Wegmans w miejscowości Manalapan. Miejscowe media informują, że George Falcone stanął zbyt blisko sprzedawczyni i ta poprosiła go, żeby się cofnął.

Mężczyzna nie wykonał prośby. Zamiast tego celowo kichnął na kobietę. – Zaczął się śmiać i powiedział, że jest zakażony koronawirusem – wskazał stanowy prokurator generalny Gurbir S. Grewal.

Na odchodne 50-latek rzucił dwóm innym pracownikom, że mają szczęście, iż nadal mają pracę.

Falcone został szybko zatrzymany przez policję i usłyszał zarzuty między innymi kierowania gróźb terrorystycznych i nękania.

– Każdy, kto będzie chciał wykonywać podobne numery, również zostanie pociągnięty do odpowiedzialności – podkreślił prokurator Grewal.

– Są to niezwykle trudne czasy i wszyscy musimy właściwie się traktować, nie zastraszać, tak jak było w tym przypadku – zaapelował.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej