RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Liczba ofiar koronawirusa wzrosła do 9. W Radomiu zmarł 79-latek

To druga ofiara śmiertelna koronawirusa, która zmarła w szpitalu w Radomiu (fot. PAP/Jakub Kaczmarczyk)
To druga ofiara śmiertelna koronawirusa, która zmarła w szpitalu w Radomiu (fot. PAP/Jakub Kaczmarczyk)

W szpitalu w Radomiu zmarł zarażony koronawirusem 79-letni mieszkaniec Mazowsza. Pacjent miał choroby współistniejące – poinformowała rzeczniczka Radomskiego Szpitala Specjalistycznego Elżbieta Cieślak. Wcześniej we wtorek poinformowano o śmierci dziewiątej ofiary koronawirusa – to 68-letni ksiądz, który zmarł w szpitalu w Puławach.

Ksiądz zarażony koronawirusem zmarł w Puławach

Nad ranem w szpitalu w Puławach zmarł ks. Henryk Borzęcki; był zarażony koronawirusem. Miał 68 lat, był proboszczem parafii Białopole —...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Pacjent trafił na oddział obserwacyjno-zakaźny radomskiego szpitala w sobotę. Został przewieziony z Nowego Miasta po ewakuacji tamtejszego szpitala; pochodził z gminy Odrzywół w pow. przysuskim (Mazowieckie). 79-latek zmarł w nocy z poniedziałku na wtorek.

To druga ofiara śmiertelna koronowirusa w szpitalu w Radomiu. W niedzielę zmarł tam 43-letni mieszkaniec gminy Radzanów, kierowca PKS w Grójcu.

W szpitalu w Radomiu przebywa 13 pacjentów z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem, 13 osób czeka w szpitalu na wyniki badań.

Ministerstwo Zdrowia podało, że w całej Polsce są 774 potwierdzone przypadki koronawirusa w Polsce. Dotąd zmarło dziewięć osób. ósmą ofiarą śmiertelną był 68-letni ksiądz, który zmarł w szpitalu w Puławach.

źródło:

Zobacz więcej