Raport

Epidemia koronawirusa

Trzaskowski radzi: Jeśli nie musisz, nie korzystaj z komunikacji miejskiej

Trzaskowski zwrócił uwagę też, że zmiana komunikacji miejskiej nie była błędem (fot. arch.PAP/Paweł Supernak)

– Jeżeli nie musisz, to nie korzystaj z komunikacji miejskiej – zaapelował Rafał Trzaskowski. Prezydent Warszawy zapewnił przy tym, że najważniejsze linie są wzmacniane dodatkowymi pojazdami.

Zatłoczona komunikacja w Warszawie. „To jawne narażanie na niebezpieczeństwo”

Komunikacja miejska w Warszawie działa w trybie weekendowym. Taka decyzja prezydenta stolicy spowodowała, że na niektórych liniach zrobiło się...

zobacz więcej

Zaznaczył też, że miasto nie planuje zniesienia opłat za korzystanie ze Strefy Płatnego Parkowania Niestrzeżonego.

Prezydent stolicy w TVN24 powiedział, że zmiana funkcjonowania komunikacji miejskiej i przejście w tryb weekendowy nie była błędem. Dodał przy tym, że tam, gdzie zachodzi potrzeba, kierowane są dodatkowe autobusy lub tramwaje.

– Przez cały czas prowadzimy analizy i tam, gdzie trzeba, wzmacniamy linie, żeby autobusów było więcej – podkreślił. Dodał też, że na najważniejsze linie autobusy są kierowane częściej niż w normalnych warunkach.

Trzaskowski zaapelował także do mieszkańców Warszawy, aby wstrzymali się od korzystania z komunikacji miejskiej.

– Jeżeli nie musisz korzystać z komunikacji miejskiej nie korzystaj z niej. Natomiast tam, gdzie widzimy, że ludzie korzystają z komunikacji, puszczamy znacznie więcej autobusów, żeby ten dystans mógł zostać zachowany – przekazał.

Zatłoczone autobusy w polskich miastach. Wprowadzono zmiany w rozkładach

Od poniedziałku komunikacja miejska w Warszawie kursuje według weekendowego rozkładu jazdy, co powoduje zatłoczenie w autobusach i tramwajach....

zobacz więcej

Podkreślił, że do pracy przyjechał samochodem.

Prezydent stolicy był też pytany, dlaczego nie zawiesi opłat za parkowanie w Warszawie.

– To jest bardzo racjonalne podejście do tego, co dzieje się na ulicach. 80 proc. miejsc parkingowych jest zajętych dlatego, że ludzie parkują swoje samochody na abonamentach, a mi dokładnie na tym zależy, żeby w Warszawie w tej sytuacji stosunkowo łatwo można było znaleźć miejsce do parkowania – wskazał Trzaskowski.

Dodał, że gdyby miasto zniosło opłaty za parkowanie, „mielibyśmy problem z parkowaniem w Warszawie”.

Zapewnił przy tym, że utrzymanie strefy płatnego parkowania w stolicy nie jest związane z obawą o niższe wpływy do budżetu miasta. – Jeśli chodzi o kwestie finansowe, to nie byłby cios olbrzymi dla budżetu miasta. Tu chodzi o racjonalne zachowanie – zaznaczył.

źródło:
Zobacz więcej