RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Chińskie dzieci wracają do szkoły [WIDEO]

Najnowsze

Popularne

W wielu regionach Chin szkoły zostały ponownie otwarte, po tym jak ryzyko zakażenia się koronawirusem zaczęło spadać. Uczniowie przez kilka miesięcy musieli zostać w domu z powodu epidemii. Światowym epicentrum rozprzestrzeniania się SARS-CoV-2 było chińskie miasto Wuhan.

Gowin: Jeśli wrócimy do normalnego funkcjonowania, nie będzie przekładania zajęć

Jeżeli wrócimy do normalnego funkcjonowania państwa po świętach, nie będzie potrzeby przekładania zajęć na następny semestr – powiedział...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

W autonomicznym regionie Sinciang na północnym zachodzie Chin wszystkie szkoły – podstawowe, gimnazja, średnie, zawodowe – w poniedziałek zostały ponownie otwarte. Lokalne władze przygotowały dla każdej placówki osobne plany nauczania i zapobiegania epidemii. Uczniowie ostatnich klas wrócili do szkoły wcześniej, 16 marca, ze względu na egzaminy końcowe.

W prowincji Junnan w południowo-zachodnich Chinach licealiści, którzy będą wkrótce zdawać egzaminy wstępne na uczelnie wyższe, również wrócili do klas. Pozostałe dzieci i młodzież mają rozpocząć naukę w placówkach 7 kwietnia.

Uczniowie nadal zachowują środki ostrożności, nosząc maseczki i dezynfekując ręce, aby nie zakazić się koronawirusem. Nauczyciele mierzą im też temperaturę.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej