RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Ksiądz zarażony koronawirusem zmarł w Puławach

Nad ranem w szpitalu w Puławach zmarł ks. Henryk Borzęcki; był zarażony koronawirusem. Miał 68 lat, był proboszczem parafii Białopole — poinformowała diecezja zamojsko-lubaczowska. Ministerstwo zdrowia podało, że zmarły miał również choroby współistniejące. To już ósma ofiara epidemii w Polsce. Resort poinformował też o kolejnych ośmiu potwierdzonych przypadkach zarażeń.

Przybyło kilkanaście nowych przypadków zakażeń

Ministerstwo Zdrowia poinformowało we wtorek rano, że liczba zakażonych koronawirusem w Polsce wzrosła do 766. Przybyło nowych 17 zarażonych...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Diecezja poinformowała, że duchowny zmarł dziś o godz. 5.30.

Ks. Henryk Borzęcki urodził się 20 lutego 1952 r. w Lubartowie. Święcenia kapłańskie otrzymał w katedrze lubelskiej z rąk biskupa lubelskiego Bolesława Pylaka 14 czerwca 1981 r.

Ks. Borzęcki posługiwał duszpastersko w Józefowie, Dzierzkowicach, Wilkowie, Lublinie. Od 8 lutego 1991 r. był proboszczem parafii Białopole.

Szczegóły pogrzebu są ustalane. „Śp. ks. Henryka polecajmy w modlitwach Miłosierdziu Bożemu” — pisze diecezja.

Ministerstwo Zdrowia podało, że śmierć duchownego to kolejny, dziewiąty przypadek zgonu z powodu epidemii. Potwierdzono też kolejnych osiem przypadków zakażeń; liczba zarażonych w kraju wzrosła do 774.

Potwierdzone najnowsze przypadki dotyczą siedmiu osób z woj. podkarpackiego i jednej osoby z woj. warmińsko-mazurskiego.

źródło:
Zobacz więcej