RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

Udawał, że ma koronawirusa, żeby zobaczyć kombinezony ochronne

Policjanci podjęli natychmiastową interwencję w specjalnej ochronnej odzieży z zachowaniem szczególnych środków ostrożności (fot. Maja Hitij/Getty Images)
Policjanci podjęli natychmiastową interwencję w specjalnej ochronnej odzieży z zachowaniem szczególnych środków ostrożności (fot. Maja Hitij/Getty Images)

63–latek z Zamościa chciał zobaczyć służby w kombinezonach ochronnych, dlatego powiadomił policjantów o samookaleczeniu i zarażeniu koronawirusem, chociaż tak na prawdę był zdrowy i nie potrzebował pomocy. Teraz mężczyzna wytłumaczy się przed sądem.

Gdy zobaczyły radiowóz, wróciły do domu na kwarantannę. Potem znów wyszły

Dwie mieszkanki powiatu gnieźnieńskiego otrzymały po 5 tys. zł kary za złamanie kwarantanny. Kobiety, mimo zakazu, dwukrotnie opuściły miejsce...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Mężczyzna miał kilkakrotnie dzwonić na numer alarmowy. Podczas jednej z rozmów powiedział dyżurnemu, że dokonał samookaleczenia żyletką. Na pytanie dyspozytora, czy jest objęty kwarantanną 63–latek powiedział, że jest zarażony koronawirusem.

Policjanci podjęli natychmiastową interwencję w specjalnej ochronnej odzieży, z zachowaniem szczególnych środków ostrożności. Jednak jak się okazało po przyjeździe funkcjonariuszy mężczyzna nie posiadał żadnych obrażeń. Był za to nietrzeźwy.

W rozmowie z policjantami mężczyzna zaprzeczył swoim wcześniejszym twierdzeniom, jakoby był chory. Jako powód swojego zachowania podał chęć zobaczenia reakcji służb na jego zgłoszenie oraz zobaczenia ich w kombinezonach ochronnych.

Mężczyzna odpowie teraz przed sądem za wywołanie fałszywego alarmu.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej