Wybory 2020

Jak głosować w wyborach prezydenckich [PORADNIK]

Zakaz bezpośrednich kontaktów więcej niż dwóch osób. Niemcy w walce z pandemią

Niemieckie władze federalne oraz władze landów wprowadziły w kraju zakaz bezpośredniego kontaktu pomiędzy więcej niż dwiema osobami. Ma to pomóc w walce z koronawirusem. Podjęto też decyzję o zamknięciu restauracji. Niemcy znajdują się na 10. miejscu wśród państw z największą liczbą zakażonych koronawirusem. Odnotowano ponad 22 tys. przypadków.

Wzrost liczby ofiar koronawirusa. Sprawdź na mapie

Europejska Unia Nadawców przygotowała animację z mapą Europy ukazującą wzrost liczby ofiar śmiertelnych z powodu koronawirusa od 22 stycznia do 22...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

W celu zapobiegania kolejnym zakażeniom koronawirusem w Niemczech od poniedziałku – w miejscach publicznych – nie mogą kontaktować się więcej niż dwie osoby. Nie dotyczy to rodzin i osób mieszkających ze sobą.

W ramach nowych rozporządzeń – przez co najmniej dwa tygodnie – restauracje i punkty usług fryzjerskich pozostaną zamknięte. Za złamanie tymczasowych przepisów mogą grozić grzywny.

Kanclerz Niemiec Angela Merkel od niedzieli znajduje się w kwarantannie z powodu kontaktu z lekarzem zakażonym koronawirusem. W piątek dokonał u niej rutynowego szczepienia. Pomimo kwarantanny, Merkel chce wypełniać swoje obowiązki z domu. Jak poinformował rzecznik rządu Steffen Seibert, kanclerz „będzie regularnie poddawała się testom przez kilka najbliższych dni, ponieważ pojedynczy test na tym etapie nie byłby w pełni wiarygodny”.

źródło:
Zobacz więcej