RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Tom Hanks apeluje o pozostanie w domach

Tom Hanks (fot. Dominik Bindl/FilmMagic)

„Czujemy się coraz lepiej, od naszych pierwszych objawów minęły już dwa tygodnie. Izolacja pomaga. Dzięki niej nie przekazujemy nikomu wirusa i od nikogo go nie dostajemy. Brzmi rozsądne, prawda?” – napisał na Twitterze amerykański aktor Tom Hanks, apelując o pozostanie w domach podczas epidemii koronawirusa. Hanks i jego żona zostali wcześniej zdiagnozowali pozytywnie na jego obecność.

Tom Hanks i jego żona opuścili szpital. Czeka ich kwarantanna

Słynny amerykański aktor Tom Hanks i jego żona Rita Wilson, którzy kilka dni temu poinformowali, iż są zarażeni koronawirusem, opuścili szpital w...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

„Trochę to zajmie, ale musimy troszczyć się o siebie nawzajem, pomagać, kiedy tylko możemy i zapomnieć o chwilowej wygodzie, a wszystko minie. Przetrwamy to” – podsumował aktor na Twitterze.

Tydzień temu Amerykański aktor Tom Hanks i jego żona Rita Wilson, którzy byli zarażeni koronawirusem, opuścili szpital w australijskim stanie Queensland. Para przebywa obecnie w Australii, gdzie poddana jest kwarantannie.

Jak podał wcześniej Hanks na Twitterze, podczas kręcenia zdjęć do filmu w Australii poczuł się zmęczony i obolały oraz zaczął odczuwać gorączkę.

Poddał się testowi na koronawirusa, który dał wynik pozytywny, podobnie jak w przypadku jego także 63-letniej żony.

Aktor pojechał do Australii pracować przy filmie o życiu Elvisa Presleya, w którym gra menedżera „króla rock and rolla”, pułkownika Toma Parkera. Hanks, zdobywca dwóch Oscarów za główne role w filmach „Philadelphia” i „Forrest Gump”, był pierwszym amerykańskim celebrytą, który zaraził się koronawirusem.

źródło:
Zobacz więcej