RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego ws. tarczy antykryzysowej

Prezydent RP Andrzej Duda zwołał posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego (fot. arch. PAP / Mateusz MArek)

W południe rozpocznie się posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego. Spotkanie zwołał prezydent Andrzej Duda.

Orędzie prezydenta. Andrzej Duda zwołał Radę Bezpieczeństwa Narodowego

Zwołanie Rady Bezpieczeństwa narodowego ogłosił w trakcie orędzia do narodu prezydent Andrzej Duda. Posiedzenie odbędzie się w poniedziałek. –...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Na naradzie ma być omówiona kwestia tarczy antykryzysowej. To pakiet rozwiązań, który ma uchronić kraj przed skutkami epidemii koronawirusa.

Prezydent zwołał posiedzenie RBN, ponieważ – jak tłumaczył w piątkowym orędziu – wokół pakietu ustaw antykryzysowych powinno zawiązać się ponadpartyjne porozumienie.

„Niezbędne rozwiązania trzeba uzgodnić i natychmiast wdrożyć” – mówił Andrzej Duda. Prezydent dodał, że to nie czas na spory programowe między partiami.

Zdaniem Andrzeja Dudy, sytuacja wymaga zdecydowanego i sprawnego działania, a zachowanie bezpieczeństwa finansowego Polaków należy do absolutnych priorytetów.

W posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa Narodowego wezmą udział przedstawiciele rządu oraz liderzy ugrupowań parlamentarnych.

Tarcza antykryzysowa to pakiet ustaw, które mają zapobiec zapaści gospodarczej spowodowanej epidemią koronawirusa. Przewiduje ona m.in. odroczenie płatności dla firm, mikropożyczki i zawieszenie składek ZUS na trzy miesiące dla samozatrudnionych.

źródło:
Zobacz więcej