RAPORT

Wojna na Ukrainie

Włochy wstrzymują produkcję z powodu pandemii koronawirusa

Decyzji o wstrzymaniu produkcji od wielu dni domagali się eksperci, a także władze i mieszkańcy północnych regionów Włoch (fot. Emanuele Cremaschi/Getty Images)
Decyzji o wstrzymaniu produkcji od wielu dni domagali się eksperci, a także władze i mieszkańcy północnych regionów Włoch (fot. Emanuele Cremaschi/Getty Images)

We Włoszech z powodu pandemii koronawirusa wstrzymano produkcję. Dotyczy to całego kraju. Działają tylko zakłady, których działalność jest niezbędna dla funkcjonowania państwa. Produkcja ma być wstrzymana od dziś do 3 kwietnia.

We Włoszech pojawiła się nadzieja. Jest mniej zgonów i zakażeń

W ciągu ostatniej doby we Włoszech zanotowano 651 zgonów. To wyraźnie mniej niż w sobotę, gdy zmarło prawie 800 osób. Pojawiła się nadzieja na...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Decyzji o wstrzymaniu produkcji od wielu dni domagali się eksperci, a także władze i mieszkańcy północnych regionów Włoch, gdzie mimo pandemii działała ponad połowa fabryk. Premier Giuseppe Conte informując o wprowadzeniu nowych środków bezpieczeństwa stwierdził, że Włochy przechodzą teraz najtrudniejszy kryzys od czasu zakończenia II wojny światowej.

Policja i wojsko pilnują, czy wychodzący z domów robią to tylko z ważnych, uzasadnionych powodów. Kontrolowane są samochody. Decyzją władz lokalnych w Lombardii i Piemoncie w miejscach publicznych kontaktować się ze sobą mogą tylko dwie osoby.

W Wenecji Euganejskiej nie można się oddalać od domu na więcej niż 200 metrów. W Kalabrii nie stosujący się do środków bezpieczeństwa będą poddawani 14-dniowej kwarantannie.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej