RAPORT

Wojna na Ukrainie

We Włoszech pojawiła się nadzieja. Jest mniej zgonów i zakażeń

Obrona Cywilna zastrzegła, że „nie można obniżać czujności” (fot. PAP/EPA/Massimo Percossi)
Obrona Cywilna zastrzegła, że „nie można obniżać czujności” (fot. PAP/EPA/Massimo Percossi)

W ciągu ostatniej doby we Włoszech zanotowano 651 zgonów. To wyraźnie mniej niż w sobotę, gdy zmarło prawie 800 osób. Pojawiła się nadzieja na poprawę sytuacji.

Setki zgonów. Kolejna tragiczna doba we Włoszech

Do 5476 wzrosła w niedzielę liczba ofiar koronawirusa we Włoszech – poinformowała Obrona Cywilna. W ciągu ostatniej doby zanotowano w kraju 651...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Obecnie zakażonych jest łącznie ponad 46 tysięcy ludzi w kraju; to wzrost od soboty o prawie 4 tysiące nowych przypadków. Tu także odnotowano spadek, bo w sobotę liczba chorych wzrosła o ponad 4800.

Spadła liczba zakażeń w epicentrach epidemii, czyli w Bergamo i w Brescii w Lombardii. Rośnie liczba wyleczonych od początku kryzysu epidemiologicznego – obecnie jest ich już ponad 7 tysięcy.

Szef włoskiej Obrony Cywilnej, komisarz do spraw kryzysu Angelo Borrelli powiedział na konferencji prasowej w Rzymie, że spada liczba notowanych zgonów i nowych zakażeń. Wyraził nadzieję, że ten trend zostanie potwierdzony. Zastrzegł, że „nie można obniżać czujności, trzeba utrzymać zastosowane środki i przestrzegać zaleceń rządu”.

Odnosząc się do najnowszego bilansu, prezes Rady Służby Zdrowia profesor Franco Locatelli powiedział: „Nie chcemy ulegać łatwemu entuzjazmowi ani lekceważyć tendencji, ale jest to sygnał, że zaczyna się zbliżać moment, gdy można będzie dostrzec namacalne rezultaty podjętych kroków na rzecz zahamowania wirusa”.

„Napełnia nas wszechogarniający strach…” Relacja korespondentki TVP z Rzymu

W cudownej Italii, na naszych oczach rozgrywa się dramat. Włoska lekkość ducha, radość życia i wrodzona beztroska, którą my też w tym narodzie...

zobacz więcej

Locatelli wyraził przekonanie, że przyszły tydzień będzie kluczowy, bo należy oczekiwać rezultatów restrykcyjnych środków wprowadzonych przez władze 11 marca. – Oczekujemy, że zobaczymy sygnał świadczący o odwróceniu tendencji – dodał.

Ostrzegł zarazem, że 23 tysiące osób z koronawirusem, które nie mają objawów, stanowią zagrożenie jako źródło dalszych zakażeń.

Dotychczas potwierdzono 59 tysięcy przypadków zakażeń. Na oddziałach intensywnej terapii we włoskich szpitalach przebywa ok. 3 tys. chorych.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej