RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Wirtualne „Domowe Przedszkole”. Wyjątkowa propozycja TVP dla najmłodszych

Czterogodzinny wirtualny program dla najmłodszych będzie dostępny od poniedziałku do piątku o godz. 9 (fot. TVP)
Czterogodzinny wirtualny program dla najmłodszych będzie dostępny od poniedziałku do piątku o godz. 9 (fot. TVP)

Najnowsze

Popularne

Ulubieni bohaterowie, ponadczasowe filmy i seriale, nauka liczenia i rysowania, a wszystko w formie edukacyjnej zabawy – rusza „Domowe Przedszkole”, czyli najnowsza propozycja Telewizji Polskiej skierowana do najmłodszych. W ramach projektu eSzkoła od poniedziałku dzieci będą miały do dyspozycji wirtualny kanał edukacyjny, dzięki któremu skorzystają ze specjalnej oferty programowej TVP ABC.

Edukacja w domowym zaciszu. TVP rusza z wirtualnym pasmem dla uczniów

Bezpłatne i wartościowe materiały uzupełniające domową edukację – to najnowsza propozycja Telewizji Polskiej, która we współpracy z Muzeum...

zobacz więcej

Do wirtualnego „Domowego Przedszkola” dzieci będą mogły „pójść” już w poniedziałek o godz. 9. Wtedy właśnie na platformie vod.tvp.pl ruszy specjalne pasmo na żywo. Jak wyjaśnia dyrektorka TVP ABC Justyna Karnowska, dostrzeżono pilną potrzebę zapewnienia najmłodszym dzieciom edukacji i zabawy w tym wyjątkowym czasie, gdy pozostają w domach.

– W ramach nowego kanału online przewidujemy nowość: żywą formułę z udziałem prowadzących, którzy zaangażują młodych widzów do interakcji. To sprawi, że wirtualne pasmo pomoże zastąpić im prawdziwe przedszkole – podkreśla Karnowska.

W ramach 4-godzinnego pasma najmłodsi widzowie obejrzą programy edukacyjne z ulubionymi bohaterami, takimi jak Domisie czy Miś i Margolcia. Nie zabraknie też ponadczasowych filmów i seriali: dzieci poznają kultową „Wyprawę Baltazara Gąbki”, „Bolka i Lolka” oraz nowe produkcje – figlarną „Rodzinę Treflików” i pełne fascynujących wątków i postaci „Baśnie i bajki polskie”.

W ramach pasma „Domowe Przedszkole” już niebawem pojawią się programy, w których prowadzący – zwracając się bezpośrednio do dzieci – będą je m.in. uczyli liczyć i rysować. W programie znajdą się też edukacyjne miniaudycje z udziałem „literkowych” zwierzaków, znanych z oprawy kanału TVP ABC, i inne atrakcyjne formy, które sprawią, że czas spędzony w domu będzie dla dzieci twórczy i inspirujący.

Internetowe pasmo edukacyjne „Domowe Przedszkole” będzie dostępne od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-13:00 na stronie vod.tvp.pl, w zakładce eSzkoła.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej