RAPORT

Kampania 2020

Kolejna ofiara śmiertelna koronawirusa. To 43-letni kierowca PKS

Na Oddziale Anestezjologii i Intensywnej Opieki Medycznej Radomskiego Szpitala Specjalistycznego zmarł 43-letni pacjent zakażony koronawirusem – poinformowała w niedzielę rzecznika szpitala Elżbieta Cieślak. To siódma ofiara śmiertelna epidemii w Polsce; druga, o której poinformowano tego dnia.

Zmarła kolejna zakażona koronawirusem. To 37-letnia kobieta

W niedzielę rano Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych 11 przypadkach zakażeń koronawirusem w Polsce. Nowe przypadki dotyczą pięciu osób z...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Mężczyzna został przyjęty do szpitala w Radomiu na początku tygodnia jako pierwszy pacjent z potwierdzonym zakażeniem COVID -19. To 43-letni mieszkaniec gminy Radzanów (pow. białobrzeski), kierowca z PKS w Grójcu.

Pacjent przebywał początkowo na Oddziale Obserwacyjno-Zakaźnym szpitala przy ul. Tochtermana, a następnie, ze względu na pogarszający się stan zdrowia, został przeniesiony na OIOM.

Obecnie w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym przebywa 10 pacjentów z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem, 13 oczekuje w szpitalu na wyniki badań.

Rzeczniczka przekazała, że do szpitala zgłaszają się kolejne osoby w celu wykonania badań w kierunku koronawirusa. Ze względu na wysoką liczbę wysyłanych próbek i obciążenie laboratoriów, pacjenci czekają na wyniki od 3 do 5 dni. Obecnie szpital oczekuje na wyniki badań z czwartku.

Wcześniej w niedzielę Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że w szpitalu w Poznaniu zmarła 37-letnia kobieta, która trafiła do tam w stanie ciężkim ze współistniejącymi chorobami.

źródło:
Zobacz więcej