RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Prof. Zybertowicz o słowach Joanny Muchy: Uwięzienie w mentalności anty-PiSu

Wpis poseł Joanny Muchy pokazuje ten sam schemat myślenia – uwięzienie w mentalności anty-PiSu i niezdolność realistycznej oceny nowej sytuacji – ocenił w TVP Info prof. Andrzej Zybertowicz z kancelarii prezydenta.

„Po wpisie żony Brejzy widać wyraźnie, że mamy hieny żerujące na epidemii”

Jest duża grupa polityków opozycji, którzy modlą się o to, żeby liczba zachorowań na koronawirusa w Polsce była jak największa – ocenił w TVP Info...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

„Niedobrze mi się robi, jak widzę, jak ta władza robi swoją politykę na koronawirusie. Wczoraj dowiedzieliśmy się, że winna jest zagranica: UE i obcokrajowcy, którzy do nas przyjadą i nas zarażą. O zapaści polskiego systemu opieki zdrowotnej, o błędach tej władzy - zero na ten temat” – napisała kilka dni temu na Twitterze posłanka PO Joanna Mucha.

Była to jej reakcja na zamknięcie granic Polski dla cudzoziemców w wyniku szerzącej się w Europie pandemii koronawirusa.

Do wpisu Muchy odniósł się prof. Andrzej Zybertowicz. Jak zaznaczał, „we wszystkich krajach, gdzie granice są znienacka zamykane, pojawiają się zatory i nie jest możliwe przesterowanie państwa na procedury nadzwyczajne bez przejściowych zaburzeń”.

W związku z wpisem posłanki gość TVP Info mówił o „schemacie myślenia opozycji” oraz o jej „uwięzieniu w mentalności anty-PiSu i niezdolności realistycznej oceny nowej sytuacji”.

źródło:
Zobacz więcej