RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Zmarł Kenny Rogers. Miał 81 lat

Był wielokrotnym laureatem nagród Grammy (fot. Erika Goldring/FilmMagic)

W wieku 81 lat zmarł w sobotę Kenny Rogers – gwiazda muzyki country, autor tekstów i aktor. Artysta przebywał ostatnio w hospicjum w Sandy Springs w Georgii – poinformował przedstawiciel rodziny Keith Hagan. Zgon nastąpił z przyczyn naturalnych.

Kalifornia dotknięta koronawirusem. Hollywood traci miliardy

W Kalifornii na zachodzie USA odnotowano we wtorek ponad 580 potwierdzonych przypadków koronawirusa. Pandemia odbija się na przemyśle filmowym....

zobacz więcej

Artysta urodził się w Houston w stanie Teksas. Debiutował w latach 50. jako solista grupy „The First Edition”. Karierę solową rozpoczął w drugiej połowie lat 60. Był wielokrotnym laureatem nagród Grammy. Wylansował kilka światowych przebojów, takich jak „Lucille”, „Lady” i „Islands in the Stream”.

Kenny Rogers był znany amerykańskiej publiczności nie tylko jako śpiewak, ale również showman - w amerykańskich programach telewizyjnych występował jako The Gambler.

Artysta z długą, białą brodą i charakterystyczną chrypką zagrał też kilka ról filmowych i telewizyjnych. W 1977 r. opublikował wspomnienia zatytułowane „Making it with Music”.

źródło:
Zobacz więcej