RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Zmarł ksiądz Piotr Pawlukiewicz

W ostatnich latach ksiądz Pawlukiewicz był rezydentem parafii Nawiedzenia NMP w Warszawie (fot. arch. PAP/Tomasz Gzell)

Zmarł ksiądz Piotr Pawlukiewicz. Informację o jego śmierci przekazał rzecznik archidiecezji warszawskiej ks. Przemysław Śliwiński.

„Odpoczywaj w pokoju”. Kondolencje po śmierci ks. Pawlukiewicza

W wieku 59 lat zmarł znany rekolekcjonista i duszpasterz akademicki ksiądz Piotr Pawlukiewicz. Był doktorem teologii pastoralnej, kanonikiem...

zobacz więcej

Ksiądz Pawlukiewicz był znanym rekolekcjonistą i duszpasterzem akademickim. Był doktorem teologii pastoralnej, prałatem, kanonikiem gremialnym Kapituły Metropolitalnej Warszawskiej, autorem książek i audiobooków o tematyce religijnej. Przez wiele lat głosił kazania dla studentów w warszawskim kościele św. Anny.

W 1985 r. ukończył Wyższe Metropolitalne Seminarium Duchowne w Warszawie; święcenia kapłańskie przyjął 2 czerwca tego samego roku. Przez dwa lata pracował jako wikariusz w parafii św. Wincentego a Paulo w Otwocku.

W latach 1996-1998 był redaktorem naczelnym Radia Józef w Warszawie. Podczas transmitowanej przez tą rozgłośnię mszy głosił homilie w kościele Św. Krzyża w Warszawie.

Współpracował także z Radiem Plus, gdzie prowadził audycję Katechizm Poręczny. Głosił również kazania dla studentów, które odbywały się w kościele św. Anny w Warszawie.

W latach 1991-1999 był zaangażowany w prace II Polskiego Synodu Plenarnego. W przeszłości był też kapelanem kaplicy w Sejmie RP i duszpasterzem parlamentarzystów.

W ostatnich latach ksiądz Pawlukiewicz był rezydentem parafii Nawiedzenia NMP w Warszawie. Od lat zmagał się z chorobą Parkinsona. Zmarł w wieku 59 lat.

Jak poinformował na Twitterze ks. Śliwiński, pogrzeb duchownego odbędzie się 25 marca w Warszawie. Ze względu na pandemię uroczystości będą transmitowane w internecie na stronie Archidiecezji Warszawskiej oraz portalu Stacja7.pl.

źródło:
Zobacz więcej