RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Raport: 1,2 proc. zmarłych z koronawirusem nie miało żadnej innej choroby

Dotychczasowy bilans epidemii we Włoszech to ponad 4 tys. zmarłych i 47 tys. potwierdzonych przypadków wirusa (fot. PAP/EPA/FILIPPO VENEZIA)

Z wybranej do analizy grupy kilkuset osób zakażonych koronawirusem, które zmarłych we Włoszech, 1,2 procent nie miało żadnej dodatkowej choroby. Pozostali cierpieli na współistniejące schorzenia w liczbie od 1 do ponad 3 – podał w raporcie krajowy Instytut Zdrowia.

Ogniska koronawirusa w dwóch żeńskich klasztorach

Dwa żeńskie klasztory w Rzymie i w jego pobliżu zostały odizolowane z powodu przypadków koronawirusa. Łącznie stwierdzono tam 59 zakażeń....

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

W najnowszym sprawozdaniu instytutu monitorującego przebieg epidemii zwrócono uwagę na wysoki odsetek zmarłych na Covid-19, którzy mieli inne choroby. Średnia liczba tych chorób to 2,7.

U 23,5 procent zmarłych zdiagnozowano jedną współistniejącą chorobę, u ponad 26 procent – dwa schorzenia, a u 48 procent – trzy lub więcej.

1,1 procent osób, które zmarły, miało mniej niż 50 lat; to ponad 30 zmarłych - wynika z analizy zgonów.

9 z tych osób nie skończyło 40 lat. Siedem z nich cierpiało na choroby kardiologiczne, nerek, cukrzycę i otyłość. Instytut zastrzegł zarazem, że nie dysponuje kartami lekarskimi dwóch pozostałych.

W tym samym raporcie odnotowano także, że średnia wieku zakażonych koronawirusem pracowników służby zdrowia jest znacznie niższa niż w przypadku pozostałych osób i wynosi 49 lat, podczas gdy u reszty populacji - 63 lata. Jeśli chodzi o personel medyczny, zwraca się uwagę na odwrócenie proporcji między mężczyznami i kobietami; to one dominują wśród zakażonych. Mężczyzn jest poniżej 36 procent.

Dotychczasowy bilans we Włoszech to 4032 zmarłe zakażone osoby i 47 tysięcy potwierdzonych przypadków wirusa.

źródło:

Zobacz więcej