Wybory 2020

Jak głosować w wyborach prezydenckich [PORADNIK]

Pogoda na pierwszy wiosenny weekend

Znaczne ocieplenie przyniesie dopiero druga połowa kwietnia (fot. PAP/Darek Delmanowicz)

Pierwszy weekend kalendarzowej wiosny przyniesie ochłodzenie, deszcz, a nawet śnieg. To za sprawą arktycznego frontu, który napłynął w nocy ze Skandynawii.

Zagrożenie lawinowe w Tatrach. Część szlaków jest nieprzetarta

W Tatrach obowiązuje drugi stopień zagrożenia lawinowego dla rejonów powyżej 1600 metrów nad poziomem morza – informuje Tatrzańskie Ochotnicze...

zobacz więcej

Po ciepłych dniach w sobotę temperatura spadnie – ostrzega Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Termometry pokażą od 3 st. C na północnym wschodzie do 6 st. C na północnym zachodzie kraju, wystąpią przelotne opady deszczu ze śniegiem lub śniegu, a w południowo-wschodniej części Polski będzie padał deszcz.

Niedziela również będzie chłodna, ale dosyć słoneczna. – Na zachodzie kraju mogą być przelotne opady deszczu, deszczu ze śniegiem, miejscami śniegu. Na termometrach od trzech do pięciu stopni – mówił Grzegorz Walijewski z IMGW. Dodał, że odczucie chłodu potęgował będzie porywisty wiatr, który nad morzem osiągnie prędkość do 60 km/h. Ponadto na południu kraju wystąpią zamiecie i zawieje śnieżne. W Sudetach spadnie do 15 centymetrów śniegu.

Początek przyszłego tygodnia będzie słoneczny, ale z mroźnymi nocami – do minus 6 st. C na wschodzie, a w rejonie Karpat nawet do minus 12 st. C.

Jak przewidują synoptycy, znaczne ocieplenie przyniesie druga połowa kwietnia.

źródło:
Zobacz więcej