RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Pacjent z podejrzeniem koronawirusa uciekł ze szpitala

Mężczyzny z podejrzeniem koronawirusa poszukuje policja (fot. pixabay.com/ arembowski)

45-letni mieszkaniec Niezdrowic w gminie Ujazd został przywieziony karetką pogotowia do szpitala z wysoką gorączką. W trakcie badań oddalił się ze szpitala. Policja poszukuje mężczyzny.

„Pacjent zero” opuścił szpital. Jest wyleczony.

– Jestem już całkowicie zdrowym człowiekiem, mam wzorowe wyniki i jestem szczęśliwy – tak mówił dziś Mieczysław Opałka, który został wyleczony z...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

– Potwierdzam, że mężczyzna oddalił się ze szpitala w nieznanym kierunku i szukamy go – powiedziała portalowi opole.tvp.pl Magdalena Nakonecza, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kędzierzynie-Koźlu.

Po zgłoszeniu się pacjenta na izbę przyjęć, służby medyczne pobrały do badania wymaz. Jednak mężczyzna chwilę później uciekł ze szpitala w nieznanym kierunku.

Ryzyko, że mężczyzna jest zakażony jest stosunkowo niewielkie – nieoficjalnie ustaliło opole.tvp.pl i podkreśla jego bardzo nieodpowiedzialne zachowanie

W ciągu ostatniej doby liczba osób zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2 wzrosła w Małopolsce o siedem, do 14 przypadków. Liczba poddanych kwarantannie wzrosła z prawie 4,5 tys. do ponad 5,3 tys. W szpitalach przebywa 30 osób – o siedem więcej niż minionej doby. Liczba mieszkańców objętych nadzorem epidemiologicznym wzrosła z prawie 1,5 tys. do prawie 1,6 tys.

źródło:
Zobacz więcej