RAPORT

Demaskujemy fake newsy

Wirtualny asystent na Facebooku odpowie na pytania odnośnie koronawirusa

Chodzi o skrócenie czasu oczekiwania na infolinii (fot. Shutterstock/Suradech Prapairat laptop)

Od czwartku na facebookowej stronie kancelarii premiera działa wirtualny asystent, który udziela odpowiedzi na pytania dotyczące koronawirusa. Specjalna aplikacja pomaga zdobyć przydatne informacje tym, którzy podejrzewają u siebie zakażenie koronowirusem, ale też informuje, jak można uchronić się przed zarażeniem.

Ministerstwo Zdrowia: Zmarła 27-letnia kobieta. Miała koronawirusa, ale nie był przyczyną śmierci

Potwierdzono zakażenie koronawirusem u kolejnych 11 pacjentów - podało ministerstwo zdrowia. Zmarła szósta zarażona osoba. To 27-letnia pacjentka...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Zadaniem wirtualnego asystenta jest udzielenie jak najszybszych, aktualnych informacji na tematy związane z koronawirusem. Aplikacja to przede wszystkim skrócenie czasu oczekiwania na infolinii.

Każdy, kto posiada Facebooka, może skorzystać z takiego chatbota. Można uzyskać odpowiedzi nie tylko dotyczące ochrony zdrowia w czasie epidemii, ale też odnośnie wyjazdu z Polski czy zamkniętych granic.

Aby zadać pytanie, wystarczy wejść w link, który został podany na stronie kancelarii premiera na Facebooku. Następnie wystarczy kliknąć „rozpocznij”. Automatycznie zostaje do nas wysłany komunikat z pytaniem „Czy podejrzewasz u siebie zakażenie koronawirusem?”. Tutaj można wybrać odpowiedź „tak” lub „nie”. Po wybraniu odpowiedzi pojawia się kolejna wiadomość. Tym razem wirtualny asystent, który prosi o zadanie konkretnego pytania lub wybór tematu, który nas interesuje.

Na koniec zainteresowany otrzymuje odpowiedź i pytanie „Czy mogę Ci pomóc w czymś jeszcze?”. Jeżeli mamy więcej pytań związanych z epidemią koronawirusa, to odpowiadamy „tak” i zadajemy kolejne pytanie bądź wybieramy temat.źródło:
Zobacz więcej