RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Doradca Hołowni szczuje na żołnierzy. Kontrowersje wokół zdjęcia gen. Różańskiego

Gen. Różański opublikował na Twitterze zdjęcie żołnierza na służbie, który w rękawiczkach je kanapkę, nazywając go „żołnierzem formacji ministra Błaszczaka” (fot. PAP/Mateusz Marek)

Mirosław Różański, były generał i Dowódca Generalny Rodzajów Sił Zbrojnych z nadania prezydenta Bronisława Komorowskiego znowu szokuje. Tym razem doradca kandydata na prezydenta, Szymona Hołowni opublikował na Twitterze zdjęcie żołnierza na służbie, który w rękawiczkach je kanapkę, nazywając go „żołnierzem formacji ministra Błaszczaka”. – Co to za dowódca, który wrzuca do netu robione z ukrycia zdjęcia zwykłego żołnierza, dla uciechy gawiedzi? Kim Pan jest? Nie wstyd Panu? – pyta minister Maciej Wąsik.

Tezy rodem z PRL. Gen. Różański twierdzi, że stała baza USA w Polsce to zagrożenie

– Utworzenie stałej bazy USA w Polsce to zagrożenie naszego bezpieczeństwa – taką opinię wyraził gen. Mirosław Różański, były już wojskowy oraz...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

O Mirosławie Różańskim, generale broni Wojska Polskiego w stanie spoczynku znowu jest głośno. We wrześniu 2018 r. wojskowy powielając narrację Kremla ws. baz USA, stwierdził, że „utworzenie stałej bazy USA w Polsce to zagrożenie naszego bezpieczeństwa”. Różański jest też przeciwny otwarciu blokowanej przez Rosję drogi na Bałtyk poprzez przekopanie Mierzei Wiślanej, był przeciwny przeniesieniu jednostek Wojska Polskiego na wschodnią stronę Wisły i krytykował zakupienie przez Polskę myśliwców F-35. Zasłynął również wpisami, w których wzywał, by nie drażnić Rosji.

Gen. Różański odszedł z wojska i zyskał ponad pół miliona zł

Generał Mirosław Różański, który dwa lata temu odszedł z armii, wziął pół miliona zł odprawy – donosi „Super Express”. Znaczną część tej sumy – 220...

zobacz więcej

Teraz Różański atakuje żołnierzy działających na rzecz walki z rozprzestrzenianiem się koronawirusa w naszym kraju. Wczoraj minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak podjął decyzję w sprawie użycia oddziałów i pododdziałów Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej do pomocy policji „w celu zapewnienia bezpieczeństwa i porządku publicznego” w kraju. Nie minęła doba i już żołnierze Wojska Polskiego znaleźli się pod obstrzałem byłego generała.

Opublikowanie zdjęcia i komentarz Różańskiego spotkało się z krytyką polityków, dziennikarzy i komentatorów na Twitterze. Swoją dezaprobatę wyraził również Maciej Wąsik - sekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz sekretarz Kolegium do Spraw Służb Specjalnych. Osobom komentującym wpis Różańskiego nie spodobało się też donoszenie na żołnierzy i wyśmiewanie ich przez byłego dowódcę.

źródło:
Zobacz więcej