RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Wiceprezes PSL zakażony koronawirusem

Jarubas jest wiceprezesem PSL (fot.arch.PAP/Marcin Obara)

Europoseł, wiceprezes PSL Adam Jarubas jest zakażony koronawirusem. Polityk poinformował o tym na Twitterze. „Jestem w szpitalu i czuję się dobrze. Wyjdę z tego i wszyscy z tego wyjdziemy. Musimy. Dziękuję lekarzom i pielęgniarkom i wszystkim za wyrazy wsparcia” – napisał.

Minister rolnictwa na kwarantannie: Czuję się dobrze, nie mam gorączki

Czuję się dobrze, nie mam gorączki. Przebywam w mieszkaniu na kwarantannie – powiedział portalowi tvp.info minister rolnictwa Jan Krzysztof...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

– Wszyscy, którzy mieli kontakt z Adamem Jarubasem w ostatnim czasie zostali poinformowani o wynikach jego testu i stosują się zaleceń; procedury zostały uruchomione w czwartek – poinformował prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. Jak dodał sam miał z nim kontakt pod koniec lutego.

– Ja się z Adamem Jarubasem widziałem ostatni raz pod koniec lutego, czyli trzy tygodnie temu, więc tu nie ma zastosowania do mnie ta procedura, ale do innych oczywiście zastosujemy wszystkie reguły. Wszędzie tam, gdzie jego współpracownicy zgłosili już siebie do sanepidu – wszystkie procedury zostały uruchomione już wczoraj – dodał prezes PSL.

Z kolei europoseł PSL Jarosław Kalinowski poinformował, że w ciągu ostatnich dwóch tygodni nie było żadnego dużego spotkania grupy europosłów PO i PSL, którzy wchodzą w skład frakcji Europejskiej Partii Ludowej. Kalinowski podkreślił, że widział się z Adamem Jarubasem 9 marca, ale obecnie nie ma żadnych objawów choroby.

źródło:
Zobacz więcej