RAPORT

Wojna na Ukrainie

Minister rolnictwa na kwarantannie: Czuję się dobrze, nie mam gorączki

Minister rolnictwa zapewnia, że resort funkcjonuje (fot.arch.PAP/	Tytus Żmijewski)
Minister rolnictwa zapewnia, że resort funkcjonuje (fot.arch.PAP/ Tytus Żmijewski)

Czuję się dobrze, nie mam gorączki. Przebywam w mieszkaniu na kwarantannie – powiedział portalowi tvp.info minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski. Zapewnił, że podległy mu resort działa. Wyjaśnił, że kiedy wskaże to sanepid, wykona test na obecność koronawirusa.

Wiceminister rolnictwa zakażony koronawirusem

Wczoraj okazało się, że jeden z wiceministrów rolnictwa jest zakażony koronawirusem. W konsekwencji całe kierownictwo ministerstwa rolnictwa...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Szef KPRM Michał Dworczyk poinformował, że u jednego z wiceministrów rolnictwa potwierdzono koronawirusa. Kierownictwo resortu poddano kwarantannie. Dworczyk nie podał nazwiska zakażonego.

Na kwarantannie przebywa szef resortu Jan Krzysztof Ardanowski. W rozmowie z nami zapewnia, że czuje się dobrze i nie ma gorączki. Wyjaśnia, że kilka dni temu miał test na obecność koronawirusa z wynikiem negatywnym. Wszystko po tym, jak u ministra środowiska Michała Wosia potwierdzono zakażenie.

Minister Ardanowski powiedział, że sam podda się ponownemu badaniu wtedy, kiedy określi to sanepid. – Miałem kontakt z wiceministrem, ale w zalecanej odległości, nie podawałem mu ręki – wyjaśnia. Dodaje, że jak zaleca to sanepid, testy wykonywane są dopiero po siedmiu, ośmiu dniach kwarantanny.

Kierujący resortem rolnictwa mówi też, że ministerstwo działa. – Wszystkie rozporządzenia będą mi dostarczane pod drzwi i będę je podpisywał, by nie mieć kontaktu ze współpracownikami – dodaje.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej