RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Prokuratura odda zarekwirowany spirtytus i wódkę

Chodzi o kilkaset tysięcy litrów trunku (fot. arch.PAP/Tomasz Waszczuk)
Chodzi o kilkaset tysięcy litrów trunku (fot. arch.PAP/Tomasz Waszczuk)

Najnowsze

Popularne

Prokuratura wspólnie z Krajową Administracją Skarbową przekaże na potrzeby dezynfekcyjne zarekwirowany przestępcom alkohol etylowy. To około 430 tys. litrów.

Kolejne przypadki zakażeń w Polsce. Najnowsze dane

Z najnowszych danych Ministerstwa Zdrowia wynika, że przybyło kolejnych 12 zakażonych koronawirusem w Polsce. Nowe przypadki dotyczą pięciu osób z...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Jak podaje Prokuratura Krajowa, „z uwagi na rosnące zapotrzebowanie na środki dezynfekcyjne niezbędne w zwalczaniu epidemii koronawirusa prokuratura podjęła współpracę z Krajową Administracją Skarbową w celu pilnego przekazania instytucjom państwowym alkoholu etylowego zabezpieczonego w toku prowadzonych postępowań karnych”.

Alkohol znajduje się w postaciach spirytusu i wódki, zarówno w stanie skażonym, jak i nieskażonym. – Zostanie on wykorzystany do dezynfekcji budynków, pomieszczeń i środków transportu – podano.

Na polecenie Prokuratora Generalnego Zbigniewa Ziobry prokuratura przekaże alkohol etylowy instytucjom, które ze względu na specyfikę działania potrzebują w dużych ilościach środków dezynfekujących.

– Będą to przede wszystkim zakłady opieki zdrowotnej, ale także straż pożarna, policja, straż graniczna i jednostki administracji publicznej – poinformowano.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej