RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Ogromna kwota. Błaszczykowski pomaga w walce z koronawirusem

Jakub Błaszczykowski od lat potwierdza, że ma wielkie serce (fot. PAP)
Jakub Błaszczykowski od lat potwierdza, że ma wielkie serce (fot. PAP)

Jakub Błaszczykowski, reprezentant Polski, kapitan Wisły Kraków, niejednokrotnie udowadniał, że jest nie tylko wspaniałym piłkarzem, ale i wielkim człowiekiem. W tych niezwykle trudnych dla Polski, dla całego świata czasach, kolejny raz wykazał się sercem i hojnością.

Gdy większość kolegów po fachu podbija nogą papier toaletowy lub robi pompki w ogrodzie, Błaszczykowski – jak zwykle – daje dobry przykład. Założona przez niego fundacja "Ludzki Gest" przekazała właśnie 400 tys. zł na rzecz walki z koronawirusem – poinformowano na oficjalnym profilu organizacji na Facebooku.

Były kapitan reprezentacji Polski, rekordzista pod względem liczby występów z Orłem na piersi, znany jest ze swojej działalności charytatywnej. Ciężko doświadczony przez los (ojciec zabił matkę na jego oczach, od lat siedzi w więzieniu), doskonale rozumie potrzeby słabszych, bezbronnych, potrzebujących pomocy - przede wszystkim dzieci.

Błaszczykowski odwiedza szpitale i ośrodki, regularnie wspiera wszelkie mniej i bardziej spektakularne inicjatywy. Zwykle z dala od blasku fleszy. – Ci, którzy mają wiedzieć, że im pomagam, wiedzą to – tłumaczy.

Szanowni Państwo, walka z pandemią koronawirusa ma ogromny wpływ na życie nas wszystkich. Przed nami jeden z...

Opublikowany przez Fundacja Ludzki Gest Jakub Błaszczykowski Czwartek, 19 marca 2020

Reprezentant Polski z koronawirusem. Smutna wiadomość z Włoch

Szalejący we Włoszech koronawirus nie ominął, niestety, reprezentanta Polski. Bartosz Bereszyński, występujący na co dzień w Sampdorii Genua,...

zobacz więcej

Zanim wprowadzono w Polsce stan nadzwyczajny, Błaszczykowski był pierwszym, który zabrał głos w sprawie pandemii, występując w imieniu wielu kolegów z boiska. Kapitan Wisły Kraków napisał list do prezesa PZPN, prosząc o zawieszenie rozgrywek Ekstraklasy.

„Po wielu przeprowadzonych rozmowach z kolegami zawodnikami i przedstawicielami wszystkich zawodów polskiej piłki zwracam się z gorącą prośbą do osób zarządzających naszym sportem w Polsce, o przemyślenie ostatnich decyzji związanych z kontynuowaniem rozgrywek najwyższych lig piłkarskich” – zaapelował za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Podkreślił, że w obliczu tak poważnego zagrożenia, jakim jest koronawirus, „na nas wszystkich spoczywa teraz ogromna odpowiedzialność. Nie tylko za zdrowie samych zawodników i członków sztabów, ale także, a może nawet przede wszystkim, za ich rodziny i inne osoby z najbliższego otoczenia”.

Błaszczykowski wyraził przekonanie, że najlepszą decyzją byłoby zawieszenie rozgrywek na czas kilku tygodni. Do propozycji przychylił się Zbigniew Boniek, a tuż po nim - władze Ekstraklasy.

Z powodu pandemii koronawirusa, na świecie zmarło już ponad 10 tys. osób. Najwięcej – we Włoszech. Wśród zakażonych jest m.in. kolega Błaszczykowskiego z reprezentacji, Bartosz Bereszyński. W Polsce odnotowano na razie ponad 350 przypadków.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej