RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Komendant główny PSP zadeklarował przekazanie respiratorów szpitalom

Straż ma 157 takich urządzeń (fot. PAP/Jakub Kaczmarczyk)

Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Andrzej Bartkowiak poinformował wszystkich wojewodów o gotowości bezzwrotnego i bezpłatnego przekazania szpitalom respiratorów, jeśli będzie taka potrzeba. Straż ma 157 takich urządzeń.

Terytorialsi na froncie walki z epidemią. Pomagają m.in. byłym żołnierzom AK

Terytorialsi są zaangażowani w działania, które mają ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa – taką informację otrzymaliśmy na adres ...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

„Uwzględniając obecną sytuację związaną z rozwijającym się zagrożeniem chorobą COVID-19 zgłaszam możliwość przekazania wyżej wymienionego sprzętu (respiratorów) do Państwa dyspozycji” – napisał komendant w piśmie skierowanym do wszystkich wojewodów.

Państwowa Straż Pożarna posiada w swoich zasobach 157 pneumatycznych respiratorów transportowych, które mogą być oddane szpitalom.

Wojewodowie – jeśli zajdzie taka potrzeba – w sprawie liczby dostępnych respiratorów i sposobu ich przekazania powinni kontaktować się komendantem wojewódzkim PSP w konkretnym regionie.

Liczba zakażonych wirusem SARS-CoV-2 w Polsce wzrosła do 355, po tym, gdy wykryto go u kolejnych 32 osób, o czym w czwartek wieczorem poinformowało Ministerstwo Zdrowia. Z powodu choroby umarło pięcioro pacjentów.

źródło:

Zobacz więcej