RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Podczas kwarantanny nie tylko nauka. Resort cyfryzacji zachęca uczniów do tworzenia gier

– Grarantanna łączy rozrywkę i rozwój uczniów – powiedział Darek Figura z Fundacji Teatrikon (fot. SHutterstock/Gorodenkoff)
– Grarantanna łączy rozrywkę i rozwój uczniów – powiedział Darek Figura z Fundacji Teatrikon (fot. SHutterstock/Gorodenkoff)

Tworzenie gier komputerowych jako sposób na nudę – Ministerstwo Cyfryzacji i Fundacja Teatrikon z Lublina zachęcają uczniów, by pozostali w domach, a czas wolny od nauki wykorzystali na aktywność w internecie, dokładnie na portalu grarantanna.pl.

Edukacja przez internet. Ministerstwo chce, by uczniowie wykorzystali przerwę od zajęć

Przerwa od zajęć nie jest „kolejnymi feriami”, dlatego uczniowie powinni wykorzystać ją na dalszą naukę – podkreślił minister edukacji narodowej...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

– Grarantanna łączy rozrywkę i rozwój uczniów – powiedział Darek Figura z Fundacji Teatrikon. – Stawiamy na gry, które w jakiś sposób odnoszą się do wiedzy i umiejętności szkolnych, a także na to, żeby te działania sprzyjały spotykaniu innych osób. Służą do tego sesje fabularne online – dodał Figura.

Poprzez Grarantannę można się też dowiedzieć, jak lepiej przeprowadzić zajęcia edukacyjne online lub, jak samemu zaprojektować grę.

Portal powstał po tym, jak minister cyfryzacji Marek Zagórski zapowiedział, że uczniowie powinni przerwę w szkole wykorzystać także w sposób ciekawy, inspirujący i z wykorzystaniem nowoczesnych technologii. Zagórski dodał wówczas, że w tym celu resort przygotowuje dla uczniów możliwość tworzenia gier przez internet.

źródło:
Zobacz więcej