RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Fani „Przyjaciół” musza się uzbroić w cierpliwość. Specjalny odcinek przełożony

Serial „Przyjaciele” ma miliony fanów także w Polsce (fot. FB/Friends/mat.pras.)

W maju na platformie streamingowej HBO Max miał pojawić się specjalny odcinek sitcomu wszech czasów „Przyjaciele”. Premiera nie dojdzie do skutku z powodu odwołania zdjęć do tego odcinka, które były zaplanowane na przyszły tydzień. Powodem odwołania nagrania jest rosnące ryzyko zarażenia się koronawirusem.

Kalifornia dotknięta koronawirusem. Hollywood traci miliardy

W Kalifornii na zachodzie USA odnotowano we wtorek ponad 580 potwierdzonych przypadków koronawirusa. Pandemia odbija się na przemyśle filmowym....

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Miało to być wydarzenie bez precedensu. Cała szóstka serialowych przyjaciół: Jennifer Aniston, David Schwimmer, Courteney Cox, Matthew Perry, Lisa Kudrow i Matt LeBlanc miała po raz pierwszy oficjalnie spotkać się razem na planie wspominkowego programu.

Miał on powstać z okazji zakupu przez HBO Max wszystkich sezonów serialu „Przyjaciele” i ich premiery na tej właśnie platformie. Prawa do emisji serialu w Stanach Zjednoczonych zostały zakupione za 400 milionów dolarów. HBO Max w pokonanym polu zostawił Netfliksa.

Ostatni odcinek „Przyjaciół” został wyemitowany 6 maja 2004 roku. Teraz aktorzy mieli spotkać się razem w miejscu, gdzie powstawał, czyli na mieszczącej się w Burbank i należącej do studia Warner Bros. scenie dźwiękowej Stage 24. W specjalnym programie mieli wrócić wspomnieniami do czasu pracy na planie serialu i opowiedzieć, jak zmienił ich życie.

Informacja o powstaniu specjalnego odcinka „Przyjaciół” rozpaliła wyobraźnię fanów tego serialu na całym świecie. Po dziś dzień „Przyjaciele” uznawani są za najlepszy sitcom wszech czasów.

Zapowiedź ponownego spotkania jego bohaterów: Rachel, Rossa, Moniki, Chandlera, Phoebe i Joeya wzbudziła wiele spekulacji na temat tego, czego można spodziewać się po takim odcinku. Trudno jednak liczyć na coś więcej niż garść wspomnień związanych z serialem.

Nie zmienia się nic w kwestii planowanego na maj startu platformy HBO Max w Stanach Zjednoczonych. W 2020 roku będzie ona również dostępna na terenie Ameryki Łacińskiej. W 2021 roku ma pojawić się w niektórych rejonach Europy. W ofercie platformy znajdą się oryginalne produkcje jak również propozycje z szerokiej oferty koncernu mediowego WarnerMedia.

źródło:

Zobacz więcej