RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Grypa zbiera śmiertelne żniwo. Rośnie liczba ofiar

W marcu więcej osób zmarło w wyniku grypy niż koronawirusa (fot. Pexels/Polina Tankilevitch)

W pierwszej połowie marca zanotowano w Polsce ponad 370 tys. przypadków grypy i jej podejrzeń – wynika z danych Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego - Państwowego Zakładu Higieny. Z powodu choroby zmarło w tym czasie 14 osób.

Masz koronawirusa? Włosi będą mogli to sprawdzić w 20 sekund

Na uniwersytecie medycznym w Rzymie diagnozę, która potwierdzi, czy zapalenie płuc jest wywołane przez koronawirusa, otrzymuje się w 20 sekund....

zobacz więcej

Od 1 do 7 marca odnotowano 211 tys. 572 przypadki zachorowań i podejrzeń zachorowań na grypę. Z powodu grypy lub jej podejrzenia wystawiono 1546 skierowań do szpitala. Siedem osób zmarło.

Z kolei od 8 do 15 marca odnotowano 158 tys. 677 przypadków zachorowań i podejrzeń zachorowań na grypę. W tym czasie, z powodu grypy lub jej podejrzenia wystawiono 1228 skierowań do szpitala. W tym przypadku również zmarło siedem osób.

Łącznie od 1 do 15 marca było 370 tys. 249 przypadków grypy i jej podejrzeń. 14 osób zmarło.

Specjaliści przekonują, że dobrym sposobem zapobiegania infekcjom i powikłaniom powodowanym przez wirusy grypy są szczepienia. Niezwykle istotne, jak podkreślają eksperci, jest przestrzeganie zasad higieny, między innymi częste mycie rąk oraz kichanie i kasłanie w zgięcie łokciowe. W miejscach publicznych i w środkach transportu należy unikać niepotrzebnego dotykania powierzchni i elementów ich wyposażenia.

Lekarze radzą, aby zadbać o kondycję fizyczną i właściwą dietę, co ma znaczący wpływ na odporność.

źródło:

Zobacz więcej