RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Hiszpanie dezynfekują ulice przeciwko koronawirusowi [WIDEO]

Najnowsze

Popularne

Hiszpańskie służby dezynfekują ulice Madrytu, aby zapobiec kolejnym przypadkom zachorowań na COVID-19. Pracownicy – ubrani w specjalne kombinezony i maski ochronne – oczyszczają stolicę Hiszpanii już od poniedziałku.

Hiszpania: Żona premiera Pedro Sancheza zarażona koronawirusem

Żona szefa hiszpańskiego rządu Pedro Sancheza jest zarażona koronawirusem - poinformowało w nocy z soboty na niedzielę biuro premiera.

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Personel sprzątający w środę ponownie wyszedł na puste ulice Madrytu, aby uchronić mieszkańców przed rozprzestrzeniającym się koronawirusem – podała hiszpańska telewizja. Konsystorz za priorytetowe uznał te strefy miasta, gdzie życie jest nadal najbardziej aktywne, czyli okolice szpitali, aptek, sklepów spożywczych, rynków i stacji benzynowych – poinformował dziennik „ABC”. Tam pracownicy pojawiają się w pierwszej kolejności.

Do oczyszczania ulic korzystają ze specjalnego pojazdu wyposażonego w wysokociśnieniowy sprzęt dezynfekujący. Służby sprzątające – jako środek do dezynfekcji – używają podchloryn sodu, zawierający składnik wirusobójczy.

Jak napisał hiszpański dziennik, łącznie w celu dezynfekcji Madrytu wdrożono m.in. 57 urządzeń wysokociśnieniowych i 125 zamiatarek drogowych.

Hiszpania, to jeden z europejskich krajów, w którym odnotowano najwięcej przypadków zakażenia koronawirusem. Według danych Ministerstwa Zdrowia i autonomicznych jednostek terytorialnych, łącznie na COVID-19 zachorowało 14746 osób, a zmarło 638. Najwięcej przypadków zarejestrowano w Madrycie (5637) i w Katalonii (2076).

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej