
Bezpłatne i wartościowe materiały uzupełniające domową edukację – to najnowsza propozycja Telewizji Polskiej, która we współpracy z Muzeum Powstania Warszawskiego i Ministerstwem Edukacji Narodowej uruchamia pierwszy wirtualny kanał edukacyjny. Nowe pasmo powstało z myślą o uczniach, którzy z powodu zagrożenia epidemicznego i wprowadzonych restrykcji ostatnie i najbliższe dni spędzają w domach. Wirtualny kanał to przede wszystkim wyraz troski o rodziny, a w szczególności najmłodszych – podkreśla Mateusz Matyszkowicz, członek zarządu TVP.
Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom zarówno dzieci, młodzieży, jak i ich rodziców, programy emitowane w ramach pasm edukacyjnych – zarówno w TVP ABC,...
zobacz więcej
CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE O KORONAWIRUSIE
Na stronie vod.tvp.pl już od czwartku wszyscy uczniowie w godzinach 9-13 znajdą czterogodzinny program, pomocny w uzupełnieniu domowej edukacji. Zawarte w nim będą materiały nie tylko dla uczniów szkół podstawowych i liceów, ale także wszystkich zainteresowanych wzięciem udziału w fascynującej podróży po wybranych instytucjach nauki.
Na początek Telewizja Polska zaprasza do wirtualnego zwiedzania Muzeum Powstania Warszawskiego. Wkrótce widzowie przeniosą się za pośrednictwem TVP także do Centrum Nauki Kopernik.
– W tej wyjątkowej chwili myślimy przede wszystkim o rodzinach, szczególnie dzieciach – zaznacza Mateusz Matyszkowicz, członek Zarządu Telewizji Polskiej.
– Podjęliśmy decyzję o zawieszeniu działań dydaktyczno-wychowawczych w szkołach, placówkach oświatowych, przedszkolach. Jest to uzgodnione z...
zobacz więcej
Zdaniem Jana Ołdakowskiego, dyrektora Muzeum Powstania Warszawskiego, nowy wirtualny kanał stanowi potrzebne narzędzie edukacyjne dla dzieci, młodzieży i dorosłych.
– Wiemy, że najbliższy czas będzie wymagający dla wszystkich, dlatego chcemy spożytkować go w sposób wartościowy – wyjaśnia Jan Ołdakowski. Jak dodaje, nasza oferta może być uzupełnieniem edukacji szkolnej, a także dostarcza dodatkowe możliwości, by pogłębić wiedzę i rozwinąć zainteresowania.
W ramach nowego pasma edukatorzy z Muzeum Powstania Warszawskiego barwnie i wyczerpująco opowiedzą uczniom o wybranych zagadnieniach historii. Wyjaśnią widzom m.in. co robiły dzieci w powstaniu, jak działała Poczta Harcerska i na czym polegała rola sanitariuszek. Posłuchamy o pomocy lotniczej w czasie Powstania – o zrzutach, siłach lotniczych USA i Wielkiej Brytanii oraz przeanalizujemy mapy lotnicze.