RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Atak koronawirusa na Eurowizję. Jest decyzja w sprawie konkursu w Rotterdamie

Europejska Unia Nadawców w związku z restrykcyjnymi decyzjami rządów różnych państw ogłosiła anulowanie tegorocznego Konkursu Piosenki Eurowizji (fot. Pavlo Gonchar / Echoes Wire/Barcroft Media via Getty Images)

Europejska Unia Nadawców (EBU) zdecydowała się odwołać Konkurs Piosenki Eurowizji z powodu rozprzestrzeniania się koronawirusa. Tegoroczna edycja miała odbyć się w maju w Rotterdamie. W ciągu ostatnich kilku tygodni organizatorzy rozważali różne możliwości – poinformował Jon Ola Sand, inspektor wykonawczy Konkursu Piosenki Eurowizji.

Epidemia koronawirusa zagraża organizacji Eurowizji w Holandii

Holenderska telewizja NPO, która jest współorganizatorem tegorocznej edycji Konkursu Piosenki Eurowizji, poinformowała w piątek, że rozważa różne...

zobacz więcej

– Z głębokim żalem musimy ogłosić odwołanie Konkursu Piosenki Eurowizji w Rotterdamie. W ciągu kilku minionych tygodni analizowaliśmy różne alternatywne rozwiązania, aby konkurs mógł się odbyć – powiedział w środę Jon Ola Sand.

– Niemniej jednak, niepewność spowodowana przez rozprzestrzenianie się COVID-19 wzdłuż Europy oraz restrykcje nałożone przez rządy państw uczestników i władze holenderskie skłoniła Europejską Unię Nadawców do podjęcia trudnej decyzji – wyjaśniał inspektor wykonawczy konkursu.

Dodał, że „to niemożliwe, aby kontynuować organizację wydarzenia na żywo, tak jak zaplanowano”.

– Jesteśmy dumni, że Konkurs Piosenki Eurowizji jednoczył publiczność nieprzerwanie od 64 lat. Tak jak milionom fanów na całym świecie, jest nam ogromnie przykro, że nie odbędzie się on w maju – powiedział Jon Ola Sand.

Dodał, że organizatorzy pracują „nad konsekwencjami tej bezprecedensowej decyzji i cierpliwie czekają na dalsze informacje w nadchodzących dniach i tygodniach”.

Informacja o anulowaniu Konkursu Piosenki Eurowizji została również opublikowana na Twitterze. Organizatorzy podali oficjalne oświadczenie w tej sprawie.

źródło:
Zobacz więcej