RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Zmarł lekarz z Kielc. Miał koronawirusa, ale nie to było przyczyną śmierci

U lekarza potwierdzono koronawirusa (fot.TVP3 Kielce)
U lekarza potwierdzono koronawirusa (fot.TVP3 Kielce)

W Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach zmarł profesor Wojciech Rokita, świętokrzyski konsultant ds. ginekologii i położnictwa. Był zarażony koronawirusem. – Zmarł pacjent zarażony koronawirusem. Bezpośrednią przyczyną śmierci nie było zakażenie. Odszedł nasz kolega, wspaniały człowiek i nauczyciel – powiedział na konferencji prasowej dyrektor szpitala Bartosz Stemplewski.

Wzrost liczby zakażeń koronawirusem w Polsce. Gdzie nowe przypadki?

Resort zdrowia podał w środę rano nowe, zaktualizowane dane o liczbie przypadków zakażeń koronawirusem w Polsce. Przybyło osiem nowych przypadków....

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Od 2012 r. prof. Wojciech Rokita był szefem Kliniki Położnictwa i Ginekologii w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach. Funkcję konsultanta wojewódzkiego w tej dziedzinie, pełnił przez pięć lat, do grudnia 2017 r. Wtedy złożył rezygnację, a na stanowisku konsultanta zastąpił go prof. Bogdan Chazan.

Jednak to za pięcioletniej kadencji profesora Wojciecha Rokity woj. świętokrzyskie pod względem przeżywalności noworodków z ostatniego miejsca wskoczyło na pierwsze. Rok temu profesor został też wybrany na szefa Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników – ogólnopolskiej organizacji ekspertów z blisko 100-letnią historią działalności.

W tym roku wojewoda świętokrzyski ponownie powołał prof. Rokitę na stanowisko konsultanta w dziedzinie ginekologii i położnictwa. Kształcił się on na Wydziale Lekarskim Akademii Medycznej w Lublinie.

W 2001 r. uzyskał Europejski Dyplom Endoskopii Ginekologicznej Uniwersytet Clermont Ferrand we Francji. W 2012 r. uzyskał stopień doktora habilitowanego na Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Od tego samego roku miał tytuł profesora nadzwyczajnego na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach. W 2015 r. zdał Państwowy Egzamin Specjalizacyjny w dziedzinie perinatologii.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej