RAPORT

Tusk kontra Tusk

Kolejny fake news „Gazety Wyborczej”. Kublik uderza w prezydenta i TVP

Agnieszka Kublik w kpiącym tonie opisała aktywność Andrzeja Dudy w sprawie epidemii koronawirusa (fot. TVP Info))
Agnieszka Kublik w kpiącym tonie opisała aktywność Andrzeja Dudy w sprawie epidemii koronawirusa (fot. TVP Info))

Dziennikarka „Gazety Wyborczej” Agnieszka Kublik zaatakowała prezydenta Andrzeja Dudę i TVP, sugerując, że w czasie epidemii telewizja publiczna zajmuje się promowaniem głowy państwa. „To żenujące, że wciąż trzeba prostować te ordynarne fake newsy »Gazety Wyborczej«. Pani Kublik nie było na miejscu, opisuje więc pod swoją tezę. A ja widziałem też DWIE KAMERY TVN i jeszcze dwie Polsatu” – skomentował tekst dziennikarki Marcin Wikło z tygodnika „Sieci”, który był na miejscu.

Po zdemaskowaniu fake newsa „GW” o lekarzu, Wielowieyska i Kolenda-Zaleska atakują prezydenta

Politycy opozycji i dziennikarze zaatakowali prezydenta Andrzeja Dudę. Stworzyli fake newsa o tym, że podczas wizyty głowy państwa w jednym ze...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE o FAKE NEWSACH

W artykule „50 twarzy Andrzeja. Jak wygląda kampania nieprezydencka głowy państwa” dziennikarka „Gazety Wyborczej” Agnieszka Kublik w kpiącym tonie opisuje aktywność Andrzeja Dudy w sprawie epidemii koronawirusa.

Opisując wizytę prezydenta w Garwolinie 14 marca, Kublik eksponuje obecność dziennikarzy Telewizji Polskiej na miejscu. „Towarzyszą mu dwie telewizyjne kamery, obie z TVP Info”, „Duda w Garwolinie apeluje do Polaków: »Zostańcie w domach!«, co odnotowują kamery TVP Info” – pisze Kublik.

Do sprawy odniósł się dziennikarz tygodnika „Sieci” Marcin Wikło. „Pani Kublik nie było na miejscu, opisuje więc pod swoją tezę. A ja widziałem też DWIE KAMERY TVN i jeszcze dwie Polsatu” – napisał.

„To żenujące, że wciąż trzeba prostować te ordynarne fake newsy »Gazety Wyborczej«” – dodał dziennikarz.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej