RAPORT

Pogarda

Macron porozumiał się z Brukselą w sprawie zamknięcia granic

Z powodu epidemii koronawirusa zmarło już we Francji 148 osób (fot. Filip Radwanski/SOPA Images/LightRocket via Getty Images)
Z powodu epidemii koronawirusa zmarło już we Francji 148 osób (fot. Filip Radwanski/SOPA Images/LightRocket via Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Prezydent Francji Emmanuel Macron zapowiedział w orędziu do narodu, że ze względu na pandemię koronawirusa we wtorek w południe rząd w porozumieniu z Unią Europejską zamknie granice kraju. Szef państwa odwołał drugą turę wyborów samorządowych i nakazał Francuzom pozostawać w domach.

Wybory w cieniu koronawirusa. We Francji jest coraz gorzej

Z powodu Covid-19 sytuacja we Francji jest „bardzo niepokojąca” i „pogarsza się bardzo szybko” – ocenił w radiu France Inter dyrektor generalny w...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Zaostrzenie środków ostrożności w związku z Covid-19 będzie obowiązywać przez 15 dni.

– Zostańcie w domu i ograniczcie wszystkie kontakty. Jesteśmy w stanie wojny o zdrowie – zaapelował Macron uzasadniają nakaz pozostawania w domach i wychodzenia jedynie w sytuacjach niezbędnych. – Rząd poinformuje o szczegółach zakazu w najbliższym czasie - zapewnił.

– Środki ochrony przed koronawirusem nie były wystarczająco dobrze przestrzegane przez naszych rodaków – dodał Macron.

Prezydent zapowiedział też, że w Alzacji, która jest regionem szczególnie dotkniętym epidemią Covid-2019, utworzy szpital wojskowy.

Z powodu epidemii koronawirusa zmarło już we Francji 148 osób.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej