RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Zostajemy w domu, ale wychodzimy na balkony

Pierwszy koncert balkonowy odbył się na warszawskim Muranowie. Był to apel i propozycja artystów na spędzenie czasu w tych trudnych okolicznościach. „Sztuka może sprawić, że choć na chwilę świat stanie się piękniejszy” – napisali na swoim facebokowym profilu organizatorzy wydarzenia. Nagranie opublikowane w sieci otrzymaliśmy od naszego czytelnika na platformę Twoje Info.

Organizatorzy akcji postanowili za pośrednictwem muzyki zjednoczyć Polaków. Na wzór włoski, gdzie ludzie spontanicznie występują na balkonach, postanowili zainicjować taką akcję także u nas.

Podkreślają, że jest to czas, kiedy każdy z nas powinien pomyśleć, jak może pomóc, dać coś od siebie innym. „Chcemy wysłać trochę pozytywnej energii sąsiadom, wszystkim zamkniętym w swoich domach, ale także tym, którzy przez przypadek utknęli gdzieś daleko w świecie” - podkreślają.

Scena balkonowa w Polsce to pomysł, który wymyśliły siostry Matuszak. W pierwszym koncercie udział wzięli znakomici artyści: Iwona Handzlik (sopran), Gosia Zalewska Guthman (harfa) i Gary Guthman (trąbka).

Koncert został zorganizowany spontanicznie, w kilka godzin.

źródło:
Zobacz więcej