RAPORT

CELEBRYCI, POLITYCY I WŁADZE TVN WZIĘŁY SZCZEPIONKI MEDYKÓW

„Śpijcie spokojnie, cieszcie się wiosną”. Kiedy szalała świńska grypa, rząd PO uspokajał

– Śpijcie spokojnie, pracujcie spokojnie, cieszcie się wiosną wszystko jest pod kontrolą – mówiła minister zdrowia w rządzie PO-PSL Ewa Kopacz, kiedy w Europie szalała świńska grypa. W 2010 r. w jej wyniku zmarło w Polsce 180 osób. Dziś, w dobie zagrożenia epidemicznego, politycy znajdującej się teraz w opozycji PO, w zupełnie innym duchu odnoszą się do nastrojów społecznych.

Poseł KO mówi o zamkniętych sklepach i wojsku na ulicach. „Takie fake newsy powinny być karalne”

– Od rana ciągle odbieram telefony i wiadomości od ludzi, którzy pytają, czy to prawda, że w niedzielę zostanie wprowadzony stan wyjątkowy, zostaną...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

W trakcie pandemii świńskiej grypy w 2010 r. rząd PO-PSL uspokajał nastroje społeczne. Trudno powiedzieć to o politykach Platformy Obywatelskiej dziś, kiedy ugrupowanie znajduje się w opozycji.

W lutym na Twitterze kandydatka partii na prezydenta Małgorzata Kidawa-Błońska wezwała rząd i premiera Mateusza Morawieckiego „do ujawnienia prawdy o przypadkach koronawirusa w Polsce”.

„Istnieje przypuszczenie, że rząd wie o przypadku koronowirusa, o którym nie informuje opinii publicznej. Od wczoraj próba wywołania wrażenia, że zajmuje się epidemią. Kupili termometry, uruchomili infolinię, wysyłają SMSy. Tylko dlaczego wczoraj? Co robili przez ostatni miesiąc?!” – pisał z kolei poseł PO Michał Szczerba. W podobnym tonie wypowiadali się również lider PO Borys Budka i rzecznik partii Jan Grabiec.

źródło:
Zobacz więcej