RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Artur Boruc z objawami koronawirusa. Został poddany kwarantannie

Klub Polaka AFC Bournemouth zapewnił, że na bieżąco będzie monitorował sytuację (fot. Simon Stacpoole/Offside/Getty Images)

Były bramkarz piłkarskiej reprezentacji Polski Artur Boruc został – podobnie jak czterech innych pracowników klubu angielskiej ekstraklasy AFC Bournemouth – został objęty kwarantanną i poddany testowi na obecność koronawirusa.

Trener Arsenalu Londyn zarażony koronawirusem

W czwartkowy wieczór Premier League poinformowała w oficjalnym komunikacie, iż rozgrywki będą normalnie kontynuowane, razem z kibicami. Tuż po tej...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Boruc – jak podaje oficjalna strona klubu – miał objawy typowe dla koronawirusa. „Bramkarz Artur Boruc i czterech innych pracowników zostali objęci kwarantanną, zgodnie z zaleceniami rządu i w trosce o zdrowie publiczne” – poinformowało Bournemouth w oficjalnym oświadczeniu.

Jednocześnie zaznaczono, że u żadnego z nich nie ma pozytywnego testu na koronawirus, ale klub zapewnił, że na bieżąco będzie monitorował sytuację. Wcześniej chorobę zdiagnozowano u piłkarza Chelsea Calluma Hodsona-Odoiego, a także u trenera Arsenalu Mikela Artety. Zarażony wirusem jest także m.in. piłkarz Juventusu Turyn Daniele Rugani.

Pandemia zapalenia płuc wywoływanego przez nowy rodzaj koronawirusa wybuchła w grudniu w Wuhan w środkowych Chinach. Według oficjalnych danych potwierdzono dotychczas ponad 126 tys. przypadków zakażenia i ok. 4,9 tys. zgonów zarażonych wirusem. W Polsce odnotowano 61 przypadków choroby, w tym jeden śmiertelny.

źródło:

Zobacz więcej