RAPORT

Kampania 2020

„Ratunek przybył”. Skoczkowie w specjalnym samolocie wracają do kraju

Polscy skoczkowie narciarscy mieli problemy z wydostaniem się z Trondheim w Norwegii (fot. Twitter/ Danuta Dmowska-Andrzejuk)

Polscy skoczkowie narciarscy wsiedli już w Trondheim do specjalnego samolotu wysłanego przez prezydenta Andrzeja Dudę. Zawody Pucharu Świata zostały nagle przerwane z powodu koronawirusa, a reprezentacja nie miała jak wrócić do kraju.

„Właśnie otrzymałam informację, że nasi skoczkowie są już na pokładzie Embraera wysłanego przez Pana Prezydenta Andrzeja Dudę na lotnisku w Trondheim. Jest też grupa polskich dziennikarzy” – poinformowała na Twitterze minister sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk.

Za pomoc w mediach społecznościowych dziękują także zawodnicy.

„Ratunek przybył. Dziękujemy Panu Prezydentowi Andrzejowi Dudzie i Ministerstwu Sportu za pomoc w naszym powrocie do Polski” – napisał Maciej Kot.

Zawodnik Chelsea z koronawirusem

Napastnik Chelsea Londyn Callum Hudson-Odoi jest zarażony koronawirusem – poinformował angielski klub. To pierwszy piłkarz pozytywnie zdiagnozowany...

zobacz więcej

Po odwołaniu z powodu pandemii koronawirusa zaplanowanych do końca weekendu konkursów Pucharu Świata polscy skoczkowie narciarscy mieli problemy z wydostaniem się z Trondheim w Norwegii. Nie odbędą się także zaplanowane na przyszły tydzień mistrzostwa świata w lotach narciarskich w Planicy. Przeniesiono je o rok.

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Kryształową Kulę za triumf w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata zdobył Austriak Stefan Kraft. Wyprzedził Niemca Karla Geigera i Japończyka Ryoyu Kobayashiego. Najlepszy z Polaków Dawid Kubacki został sklasyfikowany na czwartej pozycji, a Kamil Stoch na piątej.

Pandemia zapalenia płuc wywoływanego przez nowy rodzaj koronawirusa wybuchła w grudniu w Wuhan w środkowych Chinach. Według oficjalnych danych potwierdzono dotychczas ponad 126 tys. przypadków zakażenia i ok. 4,6 tys. zgonów zarażonych wirusem. W Polsce odnotowano 58 przypadków choroby i jeden zgon.

źródło:
Zobacz więcej