RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

„Pozostaje pan w głębokim konflikcie z prawdą”. Szpital odpowiedział na insynuacje Szczerby

Szczerba zrobił we wpisie aluzję do faktu, że w placówce przebywał kiedyś prezes PiS (fot. PAP/Mateusz Marek)
Szczerba zrobił we wpisie aluzję do faktu, że w placówce przebywał kiedyś prezes PiS (fot. PAP/Mateusz Marek)

„W związku z koronawirusem na Szaserów przygotowano VIP-izolatki wyposażone w respiratory. Cieszę się, że moje państwo dba o Pana Prezesa. Chciałbym, żeby dbało o wszystkich obywateli” – napisał na Twitterze poseł PO Michał Szczerba. „Szanowny Panie Pośle. Poza adresem szpitala i nazwą wirusa nic w tej wiadomości nie znajduje potwierdzenia w rzeczywistości” – odniósł się do wpisu szpital mieszczący się przy ulicy Szaserów w Warszawie.

Pierwsza ofiara śmiertelna koronawirusa w Polsce

W Poznaniu zmarła kobieta, u której stwierdzono obecność koronawirusa. – poinformował wiceprezydent Poznania Jędrzej Solarski. Kobieta miała 57...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Szczerba zrobił we wpisie aluzję do faktu, że w placówce przebywał kiedyś prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Wojskowy Instytut Medyczny skomentował słowa posła na Twitterze. „Łagodnie rzecz ujmując, pozostaje Pan w głębokim konflikcie z prawdą. (…) Apelujemy do Pana o nierozpowszechnianie całkowicie fałszywych informacji nt. tego, jak funkcjonuje nasz instytut-szpital" – napisano w informacji opublikowanej na koncie placówki.

Szpital zwrócił się do Szczerby o to, by „nie obrażał takimi wypowiedziami” personelu, który pracuje z zaangażowaniem, by nieść pomoc chorym.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej