RAPORT

Kampania 2020

Media: UEFA mówi „dość”. Liga Mistrzów i Liga Europy zawieszone

Rośnie liczba osób zakażonych koronawirusem, również wśród sportowców (fot. Getty)

Jak podaje hiszpański dziennik „Marca”, w obawie przed koronawirusem (COVID-19), władze UEFA zdecydowały o zawieszeniu flagowych rozgrywek klubowych: Ligi Mistrzów i Ligi Europy. Prawdopodobnie nie odbędą się również marcowe mecze kadr narodowych, w tym Polski.

Sezon NBA zawieszony. Gwiazda ligi z koronawirusem

Władze NBA podjęły decyzję o zawieszeniu rozgrywek – napisał na Twitterze Adrian Wojnarowski, doskonale poinformowany dziennikarz ESPN. Najbardziej...

zobacz więcej

W całej Europie rośnie liczba osób zakażonych koronawirusem. Również w świecie sportu. Od kilku tygodni kolejne federacje podejmują decyzje o zamykaniu stadionów, a nawet odwoływaniu rozgrywek. W nocy z środy na czwartek, wobec skandalicznego zachowania jednego z zawodników, na podobny krok zdecydowały się władze NBA. Lada moment w ich ślady pójdą najpewniej przedstawiciele NHL i innych lig. Śmiercionośny wirus dotknął też m.in. świat Formuły 1, tenisa czy skoków narciarskich.

Wkroczył też w świat futbolu. Gdy Liverpool, Atletico, PSG i Borussia walczyły o awans do ćwierćfinału Ligi Mistrzów, Juventus - inny uczestnik prestiżowych rozgrywek - poinformował o pozytywnym wyniku testu jednego ze swoich piłkarzy, Daniele Ruganiego. Piłkarzy z Turynu poddano kwarantannie, podobnie stało się z graczami Olympique Lyon i Interu, z którymi Juventus mierzył się w ostatnich dniach. O rozegranie rewanżowego starcia w 1/8 Ligi Mistrzów byłoby więc bardzo trudno.

Wobec rosnącego zagrożenia, władze klubu z Mediolanu zawiesiły działalność i wycofały się ze wszystkich rozgrywek, w tym Ligi Europy. W reakcji na te wydarzenia - informuje „Marca” - decyzja UEFA mogła być tylko jedna.

Kwarantanna w Realu Madryt, La Liga zawieszona

Jeden z koszykarzy Realu Madryt został zarażony koronawirusem. W związku z tym zdecydowano objęciu 15-dniową kwarantanną wszystkich zawodników...

zobacz więcej

W ślad za europejską federacją zdążyły iść również władze La Liga, które anulowały dwie najbliższe kolejki. Na podobny krok nie zdecydowali się przedstawiciele Ekstraklasy: liga gra dalej, mecze w weekend się odbędą, a w razie większych problemów, rozgrywki zostaną przerwane, mistrzem koronowany dotychczasowy lider.

To nowa sytuacja w świecie sportu. Nie wiadomo, jakie będą jej konsekwencje. Wydaje się, że nie ma najmniejszych szans, by doszło do zgrupowania reprezentacji narodowych i zaplanowanych w marcu meczów towarzyskich. Trudno przypuszczać, by udało się dokończyć zmagania w największych ligach. Komu zostaną przyznane tytuły? Kto wygra Ligę Mistrzów? W tym momencie można na ten temat wyłącznie spekulować. I liczyć na to, że pandemię uda się ujarzmić.

 

źródło:
Zobacz więcej