RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Rzecznik sztabu Kidawy-Błońskiej wraca do spiskowej teorii nt. koronawirusa

„Mamy dość fake newsów, nie potrzebujemy ich od posłów” – komentuje rzecznik rządu (fot. PAP/Paweł Supernak)
„Mamy dość fake newsów, nie potrzebujemy ich od posłów” – komentuje rzecznik rządu (fot. PAP/Paweł Supernak)

Poseł Adam Szłapka, rzecznik sztabu Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, wraca do spiskowej teorii na temat koronawirusa w Polsce. Polityk na Twitterze zamieścił nagranie sprzed dwóch miesięcy, na którym prezydent Andrzej Duda mówi o pierwszych przypadkach koronawirusa, odnotowanych w Chinach. Poseł napisał jednak, że głowie państwa chodziło o Polskę. „Mamy dość fake newsów, nie potrzebujemy ich od posłów” – skomentował rzecznik rządu.

Szczerba: Rząd może zatajać informacje o koronawirusie. Poseł PO: On chciał wzbudzić emocje

To jest problem, który będzie wykorzystywany przez polityków różnych opcji politycznych. Pojawiają się już w przestrzeni medialnej, mediach...

zobacz więcej

Kilka tygodni temu politycy Platformy Obywatelskiej – z Małgorzatą Kidawą-Błońską na czele – sugerowali, że rząd może ukrywać przypadki zakażeń koronawirusem w Polsce. Okazało się to nieprawdą. Rząd kilka godzin po potwierdzeniu pierwszego przypadku poinformował o tym społeczeństwo.

Teraz kolejnego fake newsa udostępnił poseł KO, rzecznik sztabu kandydatki na prezydenta, Adam Szłapka. Zamieścił on nagranie, na którym prezydent Andrzej Duda, który w styczniu przebywał w Szczecinie, mówił o przypadkach zakażenia koronawirusem. Tyle tylko, że prezydent nie mówił o Polsce, lecz o Chinach.

„W Szczecinie⁦ Andrzej Duda⁩ poinformował o pierwszych przypadkach wirusa w połowie stycznia. To szokująca informacja” – napisał.

Na wpis posła Szłapki zareagowali m.in. rzecznik rządu Piotr Mueller, poseł Radosław Fogiel, oraz osobisty fotograf prezydenta Dudy.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej