RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Pierwsza ofiara śmiertelna koronawirusa w Polsce

W Poznaniu zmarła kobieta, u której stwierdzono obecność koronawirusa – poinformował wiceprezydent Poznania Jędrzej Solarski. To pierwsza ofiara śmiertelna epidemii w Polsce. Kobieta miała 57 lat, wcześniej miała poważne problemy zdrowotne. W Polsce odnotowano już 47 przypadków zakażeń.

Szafarz, który rozdawał komunię świętą, jest zakażony koronawirusem

Wyniki laboratoryjne potwierdziły obecność koronawirusa w organizmie męża kobiety, która była pierwszą zakażoną tym wirusem w Poznaniu. Mężczyzna...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Zmarła pacjentka była pierwszą osobą w Wielkopolsce, u której wykryto SARS-Cov-2. Przebywała na oddziale zakaźnym Wielospecjalistycznego Szpitala Miejskiego im. Józefa Strusia w Poznaniu; miała objawy zapalenia płuc o bardzo ciężkim przebiegu klinicznym, była podłączona do respiratora i była w stanie śpiączki farmakologicznej.

Wiadomo, że kobieta w ostatnim czasie nie była za granicą i nie miała kontaktu z osobą, która miałaby podejrzenie lub rozpoznanie choroby COVID-19. Według wstępnych ustaleń, kilkanaście dni temu miała kontakt z osobą, która wróciła z Włoch.

Drugi przypadek na terenie regionu potwierdzono w środę u 25-letniej kobiety. Osoba ta pochodzi z najbliższego otoczenia 57-latki. W czwartek potwierdzono trzeci przypadek.

Wiceprezydent Solarski dodał, że obecnie w poznańskim szpitalu hospitalizowane są dwie osoby zarażone koronawirusem, zaś na obserwacji w szpitalu przebywa 16 osób. Dwie osoby, u których w Poznaniu potwierdzono zakażenie SARS-Cov-2, czują się dobrze.

źródło:
Zobacz więcej