RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Dworczyk o testach na koronawirusa: Postępujemy zgodnie z wytycznymi WHO

To, że będzie rosła liczba osób zakażonych, jest pewne. Chodzi o to, by ten przyrost był jak najmniej gwałtowny, by służby medyczne mogły udzielić wszystkim pomocy – powiedział w „Kwadransie Politycznym” TVP1 szef kancelarii premiera Minister Dworczyk.

Kilkanaście nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce

Testy laboratoryjne wykazały kolejne 13 zakażeń koronawirusem w Polsce. Potwierdzone wyniki dotyczą dwóch osób z woj. mazowieckiego (Warszawa),...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Minister Dworczyk zwrócił uwagę, że testów na obecność koronawirusa nie przeprowadza się tylko dlatego, że ktoś skarży się na złe samopoczucie. Zapewnił, że służba zdrowia ma wystarczającą liczbę testów.

– Od samego początku, kiedy wirus zaczął zbliżać się do Polski, mamy zabezpieczenie spore ilości testów. Tutaj postępujemy zgodnie z wytycznymi WHO. Żeby wykonać test, muszą być spełnione wskazania medyczne. Tutaj za każdym razem decyzję podejmuje lekarz – mówił.

Dodał, że nie słyszał o przypadku, żeby osoba ze wskazaniami nie miała zrobionego testu. – Ale nie jest tak, że każdy, kto przychodzi i mówi, że „ja się źle czuję, stresuję, bo może jestem zakażony”, że tej osobie jest wykonywany test. Tak nie jest – oznajmił.

źródło:
Zobacz więcej